Renault: Spolehlivost teď, výkon ve Spa

Renault chystá pro Kanadu určitá vylepšení, ale nepůjde o zlepšení výkonu, ale spolehlivosti.
Renault: Spolehlivost teď, výkon ve Spa

Renault má letos problémy nejen s výkonem, který není konkurenceschopný ve srovnání s Ferrari a už vůbec ne s Mercedesem, ale také se spolehlivostí. Jezdce Toro Rosso a Red Bullu to už brzy donutí nasadit pátý motor, což bude obdařeno penalizací.

„Měli jsme jeden konkrétní problém, který nás brzdil z hlediska vývoje výkonnosti a museli jsme nejprve vyřešit tuto otázku,“ řekl pro motorsport.com Cyril Abiteboul.  

Renault nasadí v Montrealu nový design pístů. Poté se uvidí, zda díly zůstanou i po pátečních trénincích.

Jezdce ale i tak čeká brzké nasazení pátého motoru. Zatímco v Monaku by to byl problém, v Kanadě se dá předjíždět, takže je to jeden z okruhů, kde by penalizace nemusela tak bolet. „Můžeme trochu kalkulovat. Není to o tom, že bychom už nemohli nasadit čtvrtý motor, ale proto, že bychom se mohli rozhodnout nasadit pátý motor a poté se vrátit k čtvrtému,“ vysvětluje Abiteboul. „Bohužel je to jen o omezování škod ze sportovního hlediska.“

Vývoj motorů kvůli spolehlivosti bude nově těžší

Vývoj motorů kvůli spolehlivosti bude nově těžší

Pokud jde o výkon, Abiteboul slibuje pokrok ve Spa. „Když čelíte takové spolehlivostní krizi, jako je ta, kterou máme od začátku sezóny, nemůžete řešit nic jiného. Pokud pracujete na tom, nemůžete pracovat na ničem jiném.“

„Pokud jde o zlepšení výkonu, něco v průběhu sezóny přijde, ale bohužel spolehlivostní krize znamená, že to bylo odloženo z období před na období po letní přestávce. Ale plán tu je.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Räikkönen ví, že musí zlepšit kvalifikace

14:32 | Russell dostal varování (vyjel na trať, když vlály červené vlajky)
13:48 | Upravené limity tratě pomohly, ale i tak bylo v posledním tréninku smazáno 24 časů ... 21 v první, 3 ve čtvrté zatáčce.
13:31 | Russell jde před stewardy. Na trať vyjel ve chvíli, kdy na konci boxové uličky svítilo červené světlo (kvůli červeným vlajkám).
12:08 | Pokud Albon skončí, přijde do Red Bullu někdo mimo program Red Bullu (tedy ani Kvjat a ani Gasly). Potvrdil to Horner. Red Bull stále věří Albonovi (zatím).

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink Bottas (1:18.410)
2. trénink Bottas (1:17.940)
Sobota 24. října 2020
3. trénink Bottas (1:16.654)
Kvalifikace Hamilton (1:16.652)0
Neděle 25. října 2020
Závod 14.10