Renault si potřebuje v Itálii ověřit výkonnost vylepšeného vozu

Tým Renault si do Belgie přivezl značně přepracovaný monopost, ale okolnosti mu neumožnily ho řádně vyhodnotit. Doufá, že se mu to podaří v Monze.
Renault si potřebuje v Itálii ověřit výkonnost vylepšeného vozu

Před závodem ve Spa Renault prohlásil, že očekává výrazný posun vpřed díky novinkám, které nasadil na svůj vůz. Proměnlivé počasí a výměna jednoho z jezdců mu ale neumožnily si ověřit, jakého pokroku skutečně dosáhl. Věří, že se mu to podaří v Monze.

"Ano, je těžké hodnotit na základě jediného závodu, jestli mělo vliv to, kdo seděl v závodní sedačce, nebo jestli šlo o dopady balíku vylepšení, ale Monza by nám měla poskytnout jasnější představu o tom, jak se nám daří," řekl šéf týmu Eric Boullier.

"Monza je náročná trať, protože vyžaduje nastavení pro nízký přítlak, má rychlé zatáčky a rychlé rovinky. Po zlepšení, kterého jsme dosáhli ve Spa, věřím, že pokročíme také tento víkend v Itálii."

Hodnotit bude tým také Bruna Sennu, kterého poprvé nechal závodit v Belgii. V kvalifikaci předčil očekávání, ale v závodě nebodoval. Boullier je zatím optimista.

"Po sportovní stránce to mohl být lepší víkend, protože jsme měli jedno auto dole na bodech a druhé nebodovalo, a to nám nestačí," ohlížel se šéf enstonské stáje. "Ale celkově to byl dobrý víkend, měli jsme velmi slušnou kvalifikaci a Bruno úspěšně vstoupil do kokpitu. To bylo slibné a povzbuzující pro tým, když viděl, že auta mají výkon a že jeho práce nese ovoce."

Diskuze (11) Další článek: Kartykejan potvrdil, že se v Grand Prix Indie vrátí do vozu
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22. října | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
22. října | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00