Renault si hlídá zisky z působení v F1. Dokud je bude mít, zůstane

Prezident Renaultu Carlos Ghosn zopakoval, že je účast automobilky ve formuli 1 podmíněná pozitivní bilancí. Nedokáže říct, jak dlouho vydrží.
Renault si hlídá zisky z působení v F1. Dokud je bude mít, zůstane

Od roku 2010 působí Renault ve formuli 1 jen jako dodavatel motorů. Zůstane tak dlouho, jak mu to bude dávat smysl.

"Investovali jsme do nových technologií, které přijdou v roce 2014," řekl Ghosn pro Autosport. "Nikdo nedokáže říct, jestli to bude dávat smysl za 10 nebo 15 let."

"Všechny investice, které Renault dělá ve formuli 1, musí vždy být odůvodnitelné, a já chci, aby mi moji marketingoví pracovníci říkali, kolik získáváme. Dokud jsme v zisku, budeme pokračovat. Dnes jsme v zisku, takže pokračujeme."

Renault těší zejména propagace na velkých trzích, jako je Rusko, Čína, Indie nebo Brazílie, kam se dostává prostřednictvím sledovanosti formule 1. Lidé si podle Ghosna dokáží spojit úspěchy týmů s francouzskými motory.

Z toho všeho také vyplývá, že Renault nijak neláká mít znovu vlastní stáj. "Být ve spojení s mnoha týmy a různými skupinami dává mnohem větší smysl," potvrdil Ghosn.

"Co se týče technologií, publicity a podpory formuli 1, cítíme se mnohem lépe v současné konfiguraci. Takhle podle nás přispíváme nejlépe a získáváme zpět z formule 1 nejvíce."

Další článek: Caterham inovoval svůj program pro mladé jezdce, udělal z něj akademii

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.