Renault se zaměří na vypiplání spolehlivosti

Právě technické problémy francouzskou stáj loni připravily o několik pozitivních výsledků. Podobným ztrátám se chce letos vyhnout.
Renault se zaměří na vypiplání spolehlivosti

Loni to často vypadalo, že Renault disponuje čtvrtým nejrychlejším vozem. Zúročit potenciál se mu však příliš často nepodařilo. Maximem pilotů Renaultu v minulé sezoně je několik šestých míst. Stejná příčka stáji připadla i v konečném pořadí Poháru konstruktérů.

Tým se sídlem v Enstone se proto přes zimu zaměřil na vychytání technických šotků. Technický ředitel Renaultu Bob Bell má jasno – pokud chce stáj kupředu, musí zvolit jinou filosofii než dosud.

„Potřebujeme sérii výsledků bez poruch. Na to se musíme zaměřit, hodně jsme na tom přes zimu pracovali. Potřebujeme, aby vůz byl tak spolehlivý, jak je to jen možné. Postavit spolehlivé auto je ještě větší výzva než vůz zrychlit.

Abychom zlepšili spolehlivost, nesmíme akceptovat nic jiného než bezchybnost. Všechno, co nasadíme na auto, musí odpovídat nejvyšším standardům a několikrát překontrolováno.

Všechny potíže, které nás loni provázely, musejí být vymazány naším čerstvým přístupem. Nejde ale o jednorázovou záležitost, je to dlouhodobější proces.

Naším cílem je bezproblémové zimní testování, abychom mohli detailně zhodnotit výkony vozu a vylepšovat ho. Abychom toho dosáhli, potřebujeme, aby vůz R.S.18 byl spolehlivý,“ prozradil Bell při představování vozu. Doufá, že v počtu najetých kilometrů se Renault v testování bude pohybovat mezi první trojkou.

Plný optimismu je také šéf oddělení motorů Remi Taffin. Věří, že motory Renault mohou mít nejvyšší ambice. Pohonné jednotky pro tuto sezonu se začaly vyvíjet v roce 2016. Stejně jako Bell má Taffin za to, že naprosto klíčová bude spolehlivost. 

Foto: Renault Sport F1 Team

Další článek: Jezdce pár dní před testy obchází antidopingové kontroly

16:58 | Robert Kubica znovu usedne do vozu formule 1. V pátek odjede první trénink s vozem Alfy Romeo. Nahradí Giovinazziho.
10:18 | F1 v Rakousku bude od příštího roku vysílat Red Bullem vlastněná Servus TV...
6. července | Balíček vylepšení, který mělo Ferrari nasadit v Maďarsku, přiveze tým už tento víkend na Red Bull Ring... nebo alespoň jeho část.
6. července | Alex Zanardi absolvoval v pořadí už třetí operaci. Trvala pět hodin a byla zaměřena na rekonstrukci lebky a stabilizaci oblastí postižených traumatem.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 11. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10