Renault se přiklání k Heidfeldovi, Räikkönen nepřipadá v úvahu

Šéf týmu Renault Eric Boullier během testů v Jerezu prohlásil, že nejlepší šance na získání Kubicovy sedačky má Nick Heidfeld. Stačí, aby se osvědčil za volantem.
Renault se přiklání k Heidfeldovi, Räikkönen nepřipadá v úvahu

"Nick je tu, abychom ho vyhodnotili," cituje Boulliera Autosport. "Jakmile dokončíme naše hodnocení, tak pokud budeme s Nickem spokojení, necháme si ho. Pokud ne, vyzkoušíme v Barceloně další jezdce."

Renault si Heidfelda vyzkouší nadcházející víkend v Jerezu. Pokud by nepřesvědčil, zkusí tým jiné kandidáty, ale Boullier vyloučil, že by mezi ně patřili Räikkönen a Hülkenberg. Fin kvůli angažmá v rallye, Němec kvůli smlouvě s Force Indií a nedostatku zkušeností.

"Kdyby se tohle přihodilo uprostřed sezóny, vůz už by byl vyvinutý a mohli bychom dát příležitost mladému jezdci, aby se učil ve formuli 1. Ale tento vůz musíme vyvíjet od nuly, takže logicky potřebujeme zkušeného jezdce," vysvětlil Boullier.

Navzdory dobrému pokroku Roberta Kubici stále není možné odhadnout, jestli a kdy se bude moci polský jezdec vrátit do závodů. Šance na návrat v letošní sezóně jsou ale minimální.

Diskuze (105) Další článek: Testy v Jerezu otevřel nejlepším časem Felipe Massa
26. května | Verstappen má pro závod 5 sad čerstvých hyperměkkých pneumatik. Tolik jich ale asi potřebovat nebude. odkaz
26. května | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
26. května | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod Ricciardo