Renault se pomalu vzdává naděje na porážku Mercedesu

Díky rostoucí formě v letošní sezóně chtěl Renault obsadit čtvrté místo v poháru konstruktérů, ale nezdary v posledních Grand Prix mu tento plán zřejmě překazí.
Renault se pomalu vzdává naděje na porážku Mercedesu

Nejblíž Mercedesu GP se Francouzi dostali po Grand Prix Belgie, na čtvrté místo tehdy ztráceli 23 bodů. V posledních třech závodech ale získali pokaždé méně než soupeři z Brackley a rozdíl se zvětšil o 20 bodů.

"Zbývají tři závody a bude to velmi obtížné," přiznal šéf Renaultu F1 Eric Boullier. "Ale tohle je formule 1 a stát se může cokoliv. K Mercedesu jako soupeři máme obrovský respekt, jsou to úřadující mistři světa a měli dobrou druhou polovinu sezóny, vytěžili maximum ze svých příležitostí."

Renault se tedy pomalu smiřuje s pátou pozicí, zezadu ho totiž nikdo neohrožuje, Force India nemá ani polovinu jeho bodů. Ale zklamaný není, protože po loňských problémech a výměně majitele byl tipován na spodní patra šampionátu.

"I když je (Mercedes) v tabulce nepřekonáme, můžeme být na své letošní výsledky hrdí," řekl Boullier. "Před rokem jsme byli dole a v roce 2010 jsme se zlepšili ze všech týmů nejvíc. V druhé polovině sezóny bojujeme s top týmy na čele startovního pole. To svědčí o kvalitách lidí, které máme v Enstone, a slibuje to hodně pro budoucnost."

V příští sezóně bude Renault pokračovat s Robertem Kubicou, jméno druhého jezdce zatím nepotvrdil.

Diskuze (33) Další článek: Nikdy jsem nic nedělal pro peníze, říká Ecclestone
16. ledna | Niki Lauda opět opustil nemocnici, kde byl hospitalizován s chřipkou.
15. ledna | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
15. ledna | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.
15. ledna | Ferrari by mělo mít 17. února (den před testy) v Barceloně filmovací den.