Renault se musí mít před Force Indií stále na pozoru, myslí si Sainz

Podle Carlose Sainze juniora je stáj Racing Point Force India stále hrozbou pro Renault v pořadí konstruktérů, a to i přes to, že Force India se „de iure“ transformovala v nový tým a přišla o všechny body získané do belgické grand prix.
Renault se musí mít před Force Indií stále na pozoru, myslí si Sainz

Během úvodních dvanácti velkých cen roku 2018 získala Sahara Force India 59 bodů do šampionátu. Před belgickou grand prix ovšem došlo ke změně vlastnické struktury, Sahara Force India oficiálně zanikla a nahradil ji „nový“ tým Racing Point Force India, který začal opět s nulou na kontě.

Po třech grand prix v Belgii, Itálii a v Singapuru má nyní Racing Point Force India na kontě 32 bodů a na čtvrtý Renault ztrácí bodů 59. I přes to je však podle pilota francouzské tovární stáje Carlose Sainze juniora Force India pro Renault v poháru konstruktérů stále hrozbou.

„Naším cílem bylo obsadit čtvrté místo v poháru konstruktérů. Nebýt toho, že Force India přišla o všechny body, tak by byli před námi čistě jen díky lepším výkonům,“ řekl Sainz pro motorsport.com.

„S Force Indií musíme být velmi opatrní. Ve druhé polovině sezóny vždy ožijí, to již dokázali více než jednou. V Singapuru jsme očekávali, že budeme rychlejší, ale nebyli jsme.“

Před GP Belgie vrcholily finanční potíže Force Indie a nová řešení spolu s nově navrženými díly zůstávaly jen na papíře. Se změnou vlastníka se do týmu vrátily i peníze na vývoj růžových monopostů a na trati to bylo ihned znát.

Poté, co Force Indii převzalo konsorcium Lawrence Strolla, představil tým plán výkonnostního vzestupu. Na vozech Pereze i Ocona byly v Singapuru nasazeny nové díly a vozy Force India v kvalifikaci Renaulty porazily.

Renault již naopak ve zbývajících závodech zřejmě příliš mnoho vylepšení nenasadí. Francouzská stáj se bude spíše s předstihem věnovat vývoji vozu pro sezónu 2019.

„Víme, že naše auto je silné v pomalých zatáčkách, kde generuje dostatek přilnavosti a přítlaku. Zároveň ale víme, že při přejíždění obrubníků a hrbolů ztrácíme na konkurenci. Stále se na tom snažíme pracovat,“ prozradil Sainz.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Seznamte se s Brittou Roeske, mluvčí Sebastiana Vettela

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10