Renault se loučí s Hülkenbergem

Nico Hülkenberg jede poslední závod za Renault a minimálně dočasně také ve formuli 1.
Renault se loučí s Hülkenbergem

Nico Hülkenberg přišel do Renaultu v roce 2017 a hrál důležitou roli při změnách uvnitř týmu a také zisku šestého místa v Poháru konstruktérů. Letos byl ale poražen Ricciardem a v příštím roce ho nahradí Esteban Ocon.

Renault uveřejnil rozlučkové video i komentáře hlavních postav týmu.

„Potřebovali jsme jezdce, který měl zkušenosti a vyzrálost, aby nám pomohl udělat další krok a více jsme od něj žádat nemohli,“ řekl Cyril Abiteboul.

„Nebylo to snadné rozhodnutí, protože má mnoho silných atributů: je to skvělý jezdec, vždy je motivovaný, vždy chce více, což nás posouvá vpřed. Přejeme mu hodně štěstí do budoucna a upřímně mu děkuji za jeho obrovský přínos Renaultu ve F1 v posledních třech letech.“

Téma: Jak se Renault zbavil Nica Hülkenberga

Téma: Jak se Renault zbavil Nica Hülkenberga

„Když k nám Nico v roce 2017 přišel, okamžitě nás posunul na vyšší úroveň,“ řekl Hülkenbergův závodní inženýr Mark Slade. „Téměř přes noc jsme se vrátili na mapu a začali jsme opět fungovat jako velký tým. Bylo potěšením s ním spolupracovat. Řekl bych, že patří do skupiny nejlepších jezdců, se kterými jsem ve své kariéře pracoval,“ dodal Slade, který spolupracoval například s Kimim Räikkönenem.

Sportovní ředitel Renault Alan Permane ocenil jeho zpětnou vazbu. Vzpomíná, jak Hülkenberg v Silverstonu 2017 popisoval problémy vozu. Chtěl větší rychlost v zatáčkách a cítil, že přítlak klesá právě tam, kde to nejvíce potřebuje. Tým rychle vyvinul novou podlahu.

„Nějaký čas v rádiu nic neřekl a pak se nakonec ozval, řekl: ‚Nic jsem neřekl, ale kdybys viděl mou tvář, viděl bys na ní obrovský úsměv!'“

„Když to shrnu: pokud má co říct, vždy stojí za to ho poslouchat.“

Foto: Getty Images /  Charles Coates

Váš názor Další článek: Co vám možná uniklo od předešlé grand prix
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00