Renault se dohodnul s Mercedesem, co vše může Ocon vyzradit

Nový zaměstnavatel francouzského závodníka uzavřel s Mercedesem dohodu o množství informací, které může mladý jezdec týmu předat.
Renault se dohodnul s Mercedesem, co vše může Ocon vyzradit

Esteban Ocon sezonu 2019 strávil v pozici rezervního jezdce mistrovské stáje Mercedes. Letos a příští rok opět naskočí do závodů a bude týmovým kolegou Daniela Ricciarda. Výborné vztahy s Mercedesem nicméně nepřetrhal.

Ocon část svých zkušeností hodlá přenést do Renaultu. Uvědomuje si však, že to má svá omezení.

„Vracím se mnohem silnější, než jsem byl. Mám mnohem lepší znalosti po technické stránce věci. A také po stránce organizační. Viděl jsem, jak se na věc dívají různé subjekty, jak odlišně k věcem přistupují.

Bylo to něco úplně jiného v porovnání s dobou, kdy jsem závodil. Ale určitě mi to pomohlo.

Mohl jsem část svých znalostí přenést i do Renaultu. Samozřejmě jsem nemohl říct všechno, ostatně ani jezdci se nedozvědí první poslední, jelikož inženýři často pracují na autě na přespříští rok. Ale můžu říct, že na vývoji auta pro tento rok jsem měl svůj vliv.

Věřím, že se můžeme těšit na zajímavou sezonu, protože podle vyjádření kluků z továrny jsme udělali největší pokrok za poslední čtyři roky,“ řekl Ocon optimisticky.

Letos čtyřiadvacetiletý pilot se nechal slyšet, že Renault po organizační stránce na Mercedes příliš neztrácí.

„Rozhodně to není tak velký tým jako Mercedes. Ale objem práce, který v Enstone odvedli, je neskutečný. Před čtyřmi lety jsem se tu ztratil u vchodu. Dnes na stejném místě stojí nová hala plná inženýrů. Všechno je tu nové,“ rozplývá se Ocon.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Nezisková organizace chce Ferrari zabavit vůz SF1000