Renault se dohodl s FIA. Budkowski nastoupí 1. dubna

Bývalý technický šéf FIA Marcin Budkowski nastoupí k Renaultu 1. dubna. Jeho přestup vyvolal negativní reakce mnoha týmů formule 1.
Renault se dohodl s FIA.  Budkowski nastoupí 1. dubna

Během GP Malajsie otřásl F1 menší skandál. Technický šéf FIA Marcin Budkowski skončil ve své pozici a měl by nastoupit k Renaultu. 

Marcin Budkowski sice ve své funkci působil jen 8 měsíců, ale i tak je to člověk, který má podrobné informace o všech týmech, jejich vývoji, pohonných jednotkách i tajemstvích, která si týmy schovávají pro nadcházející sezónu.

Odejít z podobných pozic není tak snadné. Budkowski musel nastoupit na povinnou tříměsíční dovolenou, což ale bylo podle ostatní týmů příliš krátké období. Někteří navrhovali, že by to měl být rok. 

Renault a FIA se však nakonec dohodli, že Budkowski zůstane na dovolené dvojnásobnou dobu a v Enstone nastoupí až 1. dubna. 

Podle Jeana Todta delší dovolená není možná, protože to neumožňují švýcarské zákony, pod kterými se smlouvy uzavírají.

Pokud se týmům situace nelíbí, musí podle Todta uzavřít džentlmenské dohody – inženýři z FIA by pak byli na povinné dovolené déle – až jeden rok.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (17) Další článek: Jedna je málo, tři moc. Pirelli věří, že příští rok budeme mít dvě zastávky
21. září | Hankook potvrdil, že se účastní výběrového řízení FIA na dodávání pneumatik pro F1.
20. září | Leclerc odjel na okruhu Paula Ricarda s aktuálním vozem Ferrari v rámci testů pro Pirelli 120 kol. Testoval i Bottas s Mercedesem (102 kol).
20. září | Buemi se do F1 nevrátí, zůstává ve formuli E a bude jezdit za Nissan.
19. září | Force India nasadí v Rusku do prvního tréninku Latifiho.