Renault se chce v Monaku ještě více přiblížit nejrychlejším

Ve Španělsku se týmu podařilo ztrátu zmenšit.
Tým Renault pojede v Monaku téměř domácí závod a při této příležitosti by chtěl opět něco umazat ze ztráty, kterou má na nejlepší. Ve Španělsku se takový krok podle šéfinženýra Pata Symondse podařil.

"Věděli jsme, že neposkočíme na čelo startovního pole, ale byli jsme odhodláni snížit ztrátu na přední týmy, což se nám myslím podařilo. Vzhledem k tomu, jak jsme na tom byli na začátku sezóny, to byla hezká odměna za všechnu tvrdou práci, kterou odvádíme," řekl Symonds.

V Monaku bude mít francouzský tým na voze několik nových dílů, které by měly znamenat další zlepšení výkonnosti R29.

"Nebude to tak velký krok jako v Barceloně, ale i tak doufáme, že se zvýší výkon vozu, abychom i nadále snižovali ztrátu na přední vozy," dodal Symonds.

Fernando Alonso získal na domácí půdě i díky problémům Felipeho Massy pět bodů a celkově byl s výsledkem závodu spokojen. V Monte Carlu chce znovu bodovat, předpokladem je dobrá kvalifikace.

"Myslím, že můžeme realisticky doufat v kvalifikaci mezi prvními deseti a v zisk bodů v závodě," řekl.

Nelson Piquet nedosáhl na letošní první body ani v Barceloně, ale na začátku závodu se musel vyhýbat nehodě v druhé zatáčce, navíc na voze neměl všechny nové díly jako Alonso. Brazilec doufá, že je v Monaku dostane.

"V Monaku je téměř nemožné předjíždět, takže je důležité se kvalifikovat vpředu, snad v top 10. Také musí vyjít strategie. Obvykle je to rušný závod, takže musíme být připraveni využít každou příležitost, která se naskytne," dodal.
Další článek: Toyota má v plánu pro Monako návrat na přední příčky

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.