Renault se chce podívat problémům Vettela a Grosjeana na zoubek

Nic zatím není potvrzeno, ovšem francouzský dodavatel motorů nechce nechat nic náhodě, obzvláště poté, co oba piloti odstoupili v rozmezí sedmi kol.
Renault se chce podívat problémům Vettela a Grosjeana na zoubek

Jean-Éric Vergne se kolizí s Heikkim Kovalainenem zasloužil o vyjetí safety caru na trat. Po restartování závodu se musel poroučet Sebastian Vettel, a to z prvního místa. O několik kol později musel totéž učinit také Romain Grosjean z Lotusu, který v té době dýchal na záda pozdějšímu vítězi Fernandu Alonsovi. Vzniklo podezření, že za obě odstoupení může vadný alternátor. Šéf agregátů Renault Rob White nechce nic ponechat náhodě. 

"Nejsme si zatím zcela jisti, zda odstoupení obou vozů zapříčinila tatáž porucha. Vzhledem k tomu, že oba piloti v závodě skončili za stejných podmínek, se jedná o velmi podezřelou záležitost. Potřebujeme oba motory a alternátory dostat zpět do továrny. Viděli jsme důsledky toho, že alternátor přestal fungovat, ovšem netušíme, co to zapříčinilo. Takže nevíme, zda už jsme se s podobnými problémy setkali. Samozřejmě nebudeme dělat ukvapené závěry a jakmile něco zjistíme, budeme vás informovat," řekl White, který před angažmá u Renaultu pracoval u společnosti Cosworth.

Další článek: Oba caterhamy se vešly do jednoho kola za vítězem závodu