Renault se brání: Räikkönenovo jméno jsme nezneužili

Tým Renault odmítl, že by se zviditelňoval prostřednictvím potenciálního spojení s bývalým mistrem světa Kimim Räikkönenem. Francouzi jen informovali o faktech.
Renault se brání: Räikkönenovo jméno jsme nezneužili

"Nesvezli jsme se na Kimiho image, což on tvrdí v tisku," řekl šéf Renaultu F1 Eric Boullier pro Autosport. "Jeho manažeři nás kontaktovali po Spa. Chtěli začít jednat a my jsme v té době řekli: ´Prosíme počkejte. Ano, jsme velmi polichoceni, že jste nás kontaktovali, ale potřebujeme dokončit hodnocení Vitalijova potenciálu. Ve chvíli, kdy dospějeme k nějakému závěru, ozveme se vám.´ To bylo vše."

"Od té doby jsme s nimi nebyli v kontaktu, protože jsme nedokončili hodnocení Vitalijova potenciálu a neměli jsme co říct. Nikdy jsem nevyužil média. Nevidím smysl v tom, že bych říkal médiím, že má Kimi zájem a nahání nás. K čemu by to bylo?"

"Nakonec velký zájem měla média minulý týden a neustále informovala o našem kontaktu. Asi proto, že nebylo o čem jiném informovat a to asi Kimiho naštvalo, že je pořád v tisku. Ale říkal jsem pravdu a když došlo ke zveřejnění, byl jsem férový a zdvořilý. Ano, polichotilo nám, že nás kontaktovali, ale nic jiného jsem neřekl. Teď je mi to jasné, jemu taky a to je konec diskuzí."

Stejně jako byl Räikkönen zklamaný jednáním Renaultu, nelíbilo se Boullierovi, jaký tón finský pilot zvolil pro svou reakci. "Jeho komentář nás nezklamal, ale nechápu, proč byl tak agresivní a obvinil nás," uvedl Boullier. "Já bych nikdy nenaháněl média, abych jim něco takového vysvětloval, jen jsme odpovídali na otázky. I my jsme se dostali trochu do potíží, protože jsme to měli neustále na stole."

Šéf týmu Renault dodal, že Räikkönenovi manažeři dokonce předložili návrh relativně detailní smlouvy. Ale Renault nechtěl otevřít jednání s nikým, dokud nebude vědět, jaký bude osud Vitalije Petrova. "Šlo o to, že jsme měli zájem diskutovat a pokud bychom dospěli k závěru, že Vitalij na to nemá, zavoláme vám zpět a probereme to. Ale proč o tom jednat dřív? Můžete si hrát s médii, můžete vyvíjet tlak, ale o to tady nešlo."

Konec možnosti Räikkönenova návratu s Renaultem zklamal Roberta Kubicu, který by Fina jako kolegu měl rád, protože se domnívá, že tým potřebuje dva silné jezdce.

"Myslel jsem si, že je tu určitá šance," řekl polský jezdec. "Ale evidentně to tak nebylo. To, co řekl, bylo úplně něco jiného, než jak situace vypadala. Jsem jistým způsobem zklamaný, protože bych ho měl velmi rád v týmu. Je to skvělý jezdec a mít mistra světa za týmového kolegu by bylo velmi dobré. A Renault to podle mě taky potřebuje."

Další článek: De la Rosa testoval mokré pneumatiky Pirelli

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.