Renault: Rychlost máme, ale nedokážeme ji využít

Po indickém závodě zavládla u Renaultu frustrace, protože tým znovu nevyužil potenciál svého vozu. Kritiku si vyslechli i jezdci.
Renault: Rychlost máme, ale nedokážeme ji využít

Renault vyšel v Indii bodově naprázdno, i když rychlost měl na boje v první desítce. "Byl to frustrující víkend, protože jsme měli výkonnost a vůz byl rychlý," přiznal šéf týmu Eric Boullier.

Stejné pocity měl technický ředitel James Allison. "Jsem teď kvůli tomu naštvaný stejně jako těsně po závodě," uvedl. "Ve všech jízdách bylo ten víkend zřejmé, že má auto dostatečnou rychlost na dobrý výsledek v neděli."

"Ale špatná kvalifikační kola obou vozů, Vitalijova penalizace z Koreje, Brunova porucha KERS v závodě a pár chyb u obou jezdců vedly k tomu, že jsme se vrátili domů s prázdnýma rukama."

Využít naplno potenciál vozu chce Renault alespoň v Abú Zabí, což je trať, která mu svými vlastnostmi nebude moc vyhovovat.

"Několik závodu je jasné, že máme lepší rychlost než naši přímí konkurenti," pokračoval Boullier. "Chvílemi jsme se dokonce vyrovnali Mercedesu. Víme, jak na tom rychlostně jsme, někde na čtvrtém nebo pátém místě ve startovním poli, a chceme jen zajistit, že závodní víkend zakončíme s body na svém kontě."

"To by samo o sobě konsolidovalo naši pozici pátého nejlepšího týmu na letošním roštu. Je teď naším jediným cílem dostat auto na body a ukázat lidem, že je tento tým připraven na boj v šampionátu příští rok. Teď se musíme soustředit na to, abychom v Abú Zabí získali výsledek, na který by mohl být tento tým hrdý."

Diskuze (120) Další článek: Williamson testoval pro McLaren, Chilton bude jezdit s Force Indií