Renault: Red Bull také nepostavil úplně dobrý vůz, Newey lže

Kudy chodí, tudy si Red Bull stěžuje na pohonné jednotky od Renaultu. Vadí mu spolehlivost i ztráta na Mercedes a fakt, že se slibovaný posun vpřed nedostavil. Podle Renaultu si ale může Red Bull za problémy i sám.
Renault: Red Bull také nepostavil úplně dobrý vůz, Newey lže

Renault už dříve prohlásil, že v Austrálii nefungovaly zejména novinky, které byly připraveny na poslední chvíli a to po nátlaku Red Bullu.

„Nehledám výmluvy,“ říká Cyril Abiteboul pro Auto Hebdo s tím, že pohonná jednotka není jediným problémem vozu Red Bull. Kromě našich problémů má Red Bull i nějaké problémy se šasi, které situaci nepomáhají. Jde zejména o nedostatek stability vzadu. Tyto dva problémy se spojují a činí vůz obtížně řiditelným.“

Red Bull včera uvedl, že problémy pohonné jednotky se u něj odrážejí více než v případě Toro Rosso. Abiteboul byl dotázán, zda je těžké si neustále číst, že jediným problémem je motor. „Ano, je těžké mít partnera, který lže. Adrian je šarmantní gentleman a skvělý inženýr, ale celý svůj život tráví kritikou motorových partnerů. A je moc starý na to, aby to změnil.“

Newey o Renaultu: Nespolupracují, nevidíme světlo na konci tunelu

Newey o Renaultu: Nespolupracují, nevidíme světlo na konci tunelu

Za problémy našeho motoru může také Red Bull, říká Renault

Za problémy našeho motoru může také Red Bull, říká Renault

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Mallya: Musíme se zlepšit, abychom pravidelně bodovali

12:23 | Red Bull prodloužil spolupráci se společností ExxonMobil jako dodavatelem paliv, maziv a technologickým partnerem.
22. ledna | Formule 1 potvrdila, že Drive to Survive bude na Netflixu 28. února.
22. ledna | Racing Point představí svůj vůz 17. února.
22. ledna | Vypadá to, že by nová série Drive To Survive mohla mít na Netflixu premiéru 1. března.