Renault prý pracuje na dvou motorech současně

Renault významně mobilizoval své síly a pracuje dokonce na dvou motorech současně.
Renault prý pracuje na dvou motorech současně

Podle Auto Motor und Sport pracuje Renault fakticky na dvou motorech současně. Jednak je zde ten, který aktuálně používá a pak projekt, který vede Mario Illien se svou firmou Ilmor a s hrstkou konstruktérů.

Tato pohonná jednotka by měla být v nejbližší době testována na stolici AVL, což je rakouská firma, se kterou už delší dobu spolupracuje Red Bull a nově prý také Ferrari (viz článek).

Guru přes motory Mario Illien ale nepracuje na celé pohonné jednotce, ale pouze na spalovacím motoru. Později se ukáže, který z projektů je úspěšnější a jakým směrem se Renault vydá. 

Illienův motor z Brixworthu by se mohl na trati objevit nejdříve při testech v Barceloně. Pokud by Renault sáhl nakonec po tomto kousku, do závodu by se s ohledem na spolehlivost dostal až někdy ve Španělsku.

Kromě toho pomáhá Renaultu také Red Bull a to pro změnu s elektrickou částí pohonné jednotky.

V zákulisí se mezitím řeší, kolik koní Mercedes přes zimu našel. Zděšení konkurence mírnil Niki Lauda, podle něhož je Mercedes v takové pozici, že najít 15 až 20 koní bude úspěch. 

Další článek: Red Bull slibuje ještě lepší zbarvení svého vozu

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10