Renault prohrál soud s rodinou Piquetových, zaplatí jim odškodné

Tým Renault u soudu uznal, že se v rámci podvodu z Grand Prix Singapuru 2008 nekorektně vyjádřil na adresu otce a syna Piquetových a souhlasil s výplatou odškodného a soudních nákladů.
Renault prohrál soud s rodinou Piquetových, zaplatí jim odškodné

Když se Nelson Piquet mladší loni rozhodl se svým otcem promluvit o úmyslné nehodě z prvního nočního závodu v Singapuru, tým Renault se ohradil a řekl, že si Brazilci vymýšlejí a obvinil je z vydírání. To si rodina Piquetových nenechala líbit a zažalovala Renault u soudu pro pomluvu.

"Dnes se tým Renault F1 u soudu omluvil za pomluvu mých dvou klientů, závodníků otce a syna Nelsona a Nelsinha Piquetových," prohlásil advokát Dominic Crossley. "Tím začíná, nikoliv končí, dlouhá cesta, kterou oba nastoupili, aby napravili mnoho nepravostí, které se staly během loňského skandálu ´crashgate´."

Tým Renault, jenž loni změnil vlastníky, uznal, že tvrzení Nelsona Piqueta o naplánované nehodě v Singapuru nebyla nepravdivá. "Chceme se panu Piquetovi mladšímu a jeho otci upřímně omluvit za nepříjemnosti, které jsme jim způsobili," uvedla stáj ve svém prohlášení. "Na důkaz své upřímnosti a lítosti jsme souhlasili, že jim vyplatíme významné odškodnění za pomluvu a uhradíme jejich náklady."

Vedení týmu Renault v čele s Flaviem Briatorem a Patem Symondsem nařídilo podle verdiktu Světové rady Nelsonu Piquetovi, aby v Grand Prix Singapuru 2008 boural na předem domluveném místě. Tím vyvolal výjezd safety caru a pomohl týmovému kolegovi Fernandu Alonsovi k vítězství.

Diskuze (112) Další článek: McLaren: Pravidla stále nabízejí prostor pro inovace jako bylo F-potrubí
19:59 | Verstappen má pro závod 5 sad čerstvých hyperměkkých pneumatik. Tolik jich ale asi potřebovat nebude. odkaz
17:24 | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
13:41 | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz
25. května | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
25. května | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10