Renault prohrál soud s rodinou Piquetových, zaplatí jim odškodné

Tým Renault u soudu uznal, že se v rámci podvodu z Grand Prix Singapuru 2008 nekorektně vyjádřil na adresu otce a syna Piquetových a souhlasil s výplatou odškodného a soudních nákladů.
Renault prohrál soud s rodinou Piquetových, zaplatí jim odškodné

Když se Nelson Piquet mladší loni rozhodl se svým otcem promluvit o úmyslné nehodě z prvního nočního závodu v Singapuru, tým Renault se ohradil a řekl, že si Brazilci vymýšlejí a obvinil je z vydírání. To si rodina Piquetových nenechala líbit a zažalovala Renault u soudu pro pomluvu.

"Dnes se tým Renault F1 u soudu omluvil za pomluvu mých dvou klientů, závodníků otce a syna Nelsona a Nelsinha Piquetových," prohlásil advokát Dominic Crossley. "Tím začíná, nikoliv končí, dlouhá cesta, kterou oba nastoupili, aby napravili mnoho nepravostí, které se staly během loňského skandálu ´crashgate´."

Tým Renault, jenž loni změnil vlastníky, uznal, že tvrzení Nelsona Piqueta o naplánované nehodě v Singapuru nebyla nepravdivá. "Chceme se panu Piquetovi mladšímu a jeho otci upřímně omluvit za nepříjemnosti, které jsme jim způsobili," uvedla stáj ve svém prohlášení. "Na důkaz své upřímnosti a lítosti jsme souhlasili, že jim vyplatíme významné odškodnění za pomluvu a uhradíme jejich náklady."

Vedení týmu Renault v čele s Flaviem Briatorem a Patem Symondsem nařídilo podle verdiktu Světové rady Nelsonu Piquetovi, aby v Grand Prix Singapuru 2008 boural na předem domluveném místě. Tím vyvolal výjezd safety caru a pomohl týmovému kolegovi Fernandu Alonsovi k vítězství.

Diskuze (112) Další článek: McLaren: Pravidla stále nabízejí prostor pro inovace jako bylo F-potrubí
17:16 | Podle FIA je 10 % šance na déšť v FP3 a kvalifikaci. Uvidíme poprvé slicky...
16:45 | Force India chce do prosince rozhodnout o novém názvu...
23:48 | Ricciardo ve druhém tréninku nevyjel. protože měl defekt na své sadě pneumatik do přechodných podmínek.
23:25 | Red Bull se vrací k B specifikaci motoru Renault po problémech s mapováním motoru.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink Hamilton (1:47.502, mokro)
2. trénink Hamilton (1:48.716, mokro)
Sobota 20. října 2018
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10