Renault prodloužil smlouvu s Red Bullem a potvrdil kontrakt s Lotusem

Motory Renault budou pohánět vozy týmu Red Bull Racing v dalších dvou sezónách a nově i monoposty stáje Lotus.
Renault prodloužil smlouvu s Red Bullem a potvrdil kontrakt s Lotusem

"Jsme potěšeni, že můžeme oznámit toto prodloužení smlouvy," řekl šéf Red Bullu Racing Christian Horner. "Náš vztah s Renaultem byl vždy přímočarý a oni nás v uplynulých čtyřech sezónách podporovali velmi férově, čímž přispěli k našim dosavadním třinácti vítězstvím v Grand Prix."

Součástí prodloužení smlouvy je i větší reklama pro Renault, loga francouzské značky se už v GP Brazílie objeví na nose vozu RB6 a hledích helem Marka Webbera a Sebastiana Vettela.

V Brazílii byla konečně potvrzena také smlouva mezi Renaultem a Lotusem. Malajsijský tým tak bude v příští sezóně používat stejnou kombinaci převodovky a motoru jako Red Bull Racing.

"Samozřejmě tu bylo mnoho spekulací o motoru, který bude pohánět naše vozy od roku 2011," řekl šéf Lotusu Tony Fernandes. "Teď jsme učinili oznámení a myslím, že všichni vidí, jak ambiciózní skutečně jsme."

Další článek: Sutil potvrdil, že vše směřuje k jeho setrvání u Force Indie

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.