Renault přiznává: Problém nebude snadné opravit

Jezdci Red Bullu si celý víkend stěžovali na problémy.
Renault přiznává: Problém nebude snadné opravit

Francouzský výrobce motorů Renault připustil, že technické problémy, které postihly vozy s jeho motory, nebude jednoduché opravit.

Daniel Ricciardo s Daniilem Kvjatem si už od pátku stěžovali na problémy s motorem. Australan v domácí velké ceně nakonec skončil s kolem ztráty na šesté pozici, zatímco Kvjat kvůli problémům s převodovkou ani nedojel na startovní rošt.

Technický problém s motorem vyřadil z jeho prvního závodu ve formuli 1 i Maxe Verstappena na toro rosso. Jeho týmový kolega Carlos Sainz jr. si pak dojel při své premiéře pro první body za deváté místo.

„Od začátku víkendu jsme čelili řadě technických problémů jak u Red Bullu, tak u Toro Rosso,” řekl ředitel traťových operací Renaultu Rémi Taffin.

„Spolehlivost byla špatná, Daniel a Max měli problémy s motorem, které spolu nikterak nesouvisí. Už nyní se snažíme přijít na jejich příčinu, aby se situace již neopakovala.”

Newey o Renaultu: Nespolupracují, nevidíme světlo na konci tunelu

Newey o Renaultu: Nespolupracují, nevidíme světlo na konci tunelu

Taffin také řekl, že největší problém Renaultu byly horší jízdní vlastnosti vozu, což jezdce celý víkend značně omezovalo.

„Největším problémem byla špatná ovladatelnost, kvůli které se všichni jezdci necítili v autě dobře. Týkalo se to využívání plynového pedálu a jistoty v zatáčkách, což je o tomto víkendu stálo nějaký čas a body.”

„Souvisí to s mapováním nebo způsobem, jakým je pohonná jednotka nakonfigurována, takže i když není snadné to opravit, nebude třeba to kompletně přestavět. Před Malajsií budeme muset udělat spoustu práce, máme ale velkou motivaci, aby se už neopakoval stejný problém jako tento víkend.“

Další článek: Fotogalerie: GP Austrálie 2015 s dominancí Mercedesu a 11 vozy v cíli

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00