Renault při vývoji vozu nenechal kámen na kameni

Letošní vůz Renaultu bude mít zcela nový design. Tým přiznává, že se dostal trochu do stresu kvůli veškeré potřebné práci, ale věří, že to bude stát za to.
Renault při vývoji vozu nenechal kámen na kameni

Renault se chce letos etablovat na čtvrtém místě v šampionátu a především snížit ztrátu na první tři týmy. Aby toho dosáhl, přišel se zcela novým designem svého vozu.

„Je vždy náročné postavit auto z tisíců a tisíců dílů a jediná věc, kterou jsme přenesli z loňského roku, je posilovač řízení,“ řekl výkonný ředitel Renaultu Marcin Budkowski pro Motorsport.com.

Ricciardo: Za mým přestupem do Renaultu byla i obava z Hondy

Ricciardo: Za mým přestupem do Renaultu byla i obava z Hondy

Budkowski řekl, že Renault je trochu pod tlakem. Kromě toho, že začal téměř od nuly, tak jsou letos také nová pravidla. Na dotaz, zda bude vůz připraven pro první test, řekl: „Bude to těsné, velmi těsné, ale vždy je to těsné. A kdyby to nebylo těsné, tak byste udělali chybu, protože z definice necháváte vše na co nejpozdější dobu a snažíte se získat tolik výkonu, kolik můžete, než začnete vyrábět díly a dávat je do auta.“

Renault je optimistický také na straně motoru. Bude však muset ještě pracovat na spolehlivosti.

„Na straně motoru jsme velmi optimističtí, ale je to jako šasi. Nikdy není hotovo, dokud neuzavřete motor pro první závod.“

„Stále pracujeme na motorech, které začnou rok. Nakonec je to kompromis mezi výkonem a spolehlivostí. Z libovolného motoru můžete získat další výkon, ale nemusí vydržet počet závodů, které chcete.“

Renault představí vůz 12. února.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (34) Další článek: Renaultu lichotilo, že Ricciardo dostal od Red Bullu zákaz
20. dubna | Tým Scuderia Praha vyhrál závod ve Spa...
19. dubna | Jenson Button se nezúčastní posledních dvou závodů WEC a to včetně Le Mans. Nahradí ho Vandoorne. Důvody? Rodinné (chce trávit více času se snoubenkou) a výkonnostní, kdy SMP Racing nestačí na toyoty.
18. dubna | Max Verstappen věří, že v polovině sezóny bude moci Red Bull vyhrávat závody.
17. dubna | Ferrari doufá, že Alfa Romeo nasadí co nejdříve novou řídicí elektroniku pohonné jednotky. Tým ji nestihl integrovat do vozu a Giovinazzi pak měl v kvalifikaci stejný problém jako Leclerc v Bahrajnu.

GP Ázerbájdžánu 2019

Pátek 26. dubna 2019
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 27. dubna 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 28. dubna 2019
Závod 14.10