Renault představil R.S.20

Renault představil svůj vůz pro sezónu 2020. Bude se mu dařit více než vloni?

Renault měl prezentaci v Paříži, ale R.S.20 na ní chyběl. Není ještě hotový,ale testy by měl stihnout. Renault ho ukázal později jen na fotografiích – a to ještě takových, které vůz ukazují jen z části.

V roce 2018 skončil Renault na čtvrtém místě, což byl nejlepší výsledek od návratu do F1 a od roku 2008. Vloni se mu ale dařilo méně a skončil pátý za McLarenem. V letošním roce by se Renault chtěl vrátit zpět ke stahování ztráty na první tři týmy. Daniel Ricciardo zůstává druhou sezónou, jeho týmovým kolegou bude Esteban Ocon.

Zbarvení nového vozu má být pouze provizorní – zřejmě jen pro testy. 

„Vrátit se na čtvrté místo v šampionátu konstruktérů zůstává cílem v průběhu sezóny, která bude více vzrušující než kdy předtím,“ řekl Cyril Abiteboul.

„V nadcházející sezóně musíme respektovat tři priority identifikované v období mezi sezónami: ​​spolehlivost od začátku, zajistit velmi vysokou úroveň vývoje v rané fázi sezóny a mít dobrý konverzní poměr na trati.“

„Musíme však také získat sebevědomí a posílit týmového ducha, abychom získali to nejlepší z každého a maximalizovat naše šance každý závodní víkend v této bezprecedentně dlouhé a náročné sezóně.“

Abiteboul pak zmínil to, o čem mluví každý tým – přípravách na revoluční rok 2021.

Renault také potvrdil, že Kuan Jü Čou se stane testovacím jezdcem týmu. Vloni skončil ve F2 na sedmém místě. Prošel také Jezdeckou akademií Ferrari.

Další článek: Fotogalerie: Red Bull vyzkoušel RB16 v Silverstonu