Renault představil monopost R31 a armádu záložních jezdců

Trojlístek prezentací letošních vozů dnes ve Valencii uzavřel Lotus Renault GP se svým vozem R31. Zároveň představil pětici záložních pilotů.
Renault představil monopost R31 a armádu záložních jezdců

"Formule 1 se nikdy nezastavuje. Na R31 jsme začali pracovat ještě předtím, než R30 odjel jediný závod," řekl k novému vozu šéf týmu Eric Boullier. "V roce 2010 jsme dosáhli velmi vysokého vývojového tempa a naše auto na konci sezóny bylo o dvě sekundy rychlejší než to, s kterým jsme nastoupili do prvního závodu."

"V průběhu zimy jsme postupovali a pracovali stejně odhodlaně. V plánu máme přistoupit k letošnímu vývoji stejným způsobem, i když očekáváme, že sezónu začneme v mnohem lepší formě. To znamená, že budeme muset být kreativnější a prostudovat technické oblasti, kterými jsme se v minulosti nezabývali."

Podle Boulliera však technika není jediným zdrojem nárůstu výkonnosti, a proto se tým zaměřil také na optimalizaci interních procesů, přičemž dosáhl 15% navýšení efektivnosti.

"Naše práce se v uplynulých dvanácti měsících soustředila na významné zlepšení v roce 2011, což znamená, že bychom letos měli být konkurenceschopnější. Budeme silnější než naši soupeři? Těžko říct, ale vzhledem k úsilí, které jsme všichni vyvinuli, se domnívám, že si to zasloužíme," dodal k cílům týmu Boullier.

Renault R31 bude vybavený KERS i nastavitelným zadním křídlem. Hlavní viditelnou novinkou je přechod k zadnímu zavěšení s tažnou tyčí, podobné používá už dva roky Red Bull Racing. V některých oblastech Renault začínal ve vývoji zcela od začátku, platí to pro zadní křídlo a zadní část vozu kolem výfuků.

Při prezentaci nového auta Renault oznámil, že řady jeho záložních jezdců Jana Charouze, Ho-Pin Tunga a Fairuze Fauzyho rozšíří Bruno Senna a Romain Grosjean.

Fotogalerie z prezentace R31 je ZDE.

Diskuze (135) Další článek: Sauber ukázal C30
17:24 | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
13:41 | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz
25. května | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
25. května | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
24. května | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10