Renault představil monopost R31 a armádu záložních jezdců

Trojlístek prezentací letošních vozů dnes ve Valencii uzavřel Lotus Renault GP se svým vozem R31. Zároveň představil pětici záložních pilotů.
Renault představil monopost R31 a armádu záložních jezdců

"Formule 1 se nikdy nezastavuje. Na R31 jsme začali pracovat ještě předtím, než R30 odjel jediný závod," řekl k novému vozu šéf týmu Eric Boullier. "V roce 2010 jsme dosáhli velmi vysokého vývojového tempa a naše auto na konci sezóny bylo o dvě sekundy rychlejší než to, s kterým jsme nastoupili do prvního závodu."

"V průběhu zimy jsme postupovali a pracovali stejně odhodlaně. V plánu máme přistoupit k letošnímu vývoji stejným způsobem, i když očekáváme, že sezónu začneme v mnohem lepší formě. To znamená, že budeme muset být kreativnější a prostudovat technické oblasti, kterými jsme se v minulosti nezabývali."

Podle Boulliera však technika není jediným zdrojem nárůstu výkonnosti, a proto se tým zaměřil také na optimalizaci interních procesů, přičemž dosáhl 15% navýšení efektivnosti.

"Naše práce se v uplynulých dvanácti měsících soustředila na významné zlepšení v roce 2011, což znamená, že bychom letos měli být konkurenceschopnější. Budeme silnější než naši soupeři? Těžko říct, ale vzhledem k úsilí, které jsme všichni vyvinuli, se domnívám, že si to zasloužíme," dodal k cílům týmu Boullier.

Renault R31 bude vybavený KERS i nastavitelným zadním křídlem. Hlavní viditelnou novinkou je přechod k zadnímu zavěšení s tažnou tyčí, podobné používá už dva roky Red Bull Racing. V některých oblastech Renault začínal ve vývoji zcela od začátku, platí to pro zadní křídlo a zadní část vozu kolem výfuků.

Při prezentaci nového auta Renault oznámil, že řady jeho záložních jezdců Jana Charouze, Ho-Pin Tunga a Fairuze Fauzyho rozšíří Bruno Senna a Romain Grosjean.

Fotogalerie z prezentace R31 je ZDE.

Další článek: Sauber ukázal C30

14:19 | W Series uveřejnila kalendář pro letošní rok. Opět v rámci doprovodného programu F1: Miami, Španělsko, Velká Británie, Francie, Maďarsko, Japonsko, USA, Mexiko.
10:34 | Už tento víkend se jede 60. ročník 24 hodin v Daytoně, ve startovní listině jsou i expiloti F1 Kevin Magnussen a Marcus Ericsson či úřadující šampion IndyCar Álex Palou! Foto: IMSA odkaz
17:52 | Robert Švarcman dnes ve Fioranu s vozem z roku 2018 odjel 44 kol nebo také 131 km. Zítra budou jezdit Sainz a Leclerc.
26. ledna | McLaren dnes v 19:00 nastartuje motor ve svém letošním voze.