Renault právě jedná o své budoucnosti

Renault v Paříži jedná o tom, jak dál ve formuli 1 a zda bude mít opět vlastní tým.
Renault právě jedná o své budoucnosti

Podle Auto Motor und Sport se v Paříži dnes schází Carlos Ghosn (ředitel Renaultu), Cyril Abiteboul (sportovní ředitel Renaultu) a Alain Prost, který pracuje jako velvyslanec francouzské značky.

Nejpravděpodobnější variantou je odkoupení Lotusu. Ten to sice dříve opakovaně odmítl, ale Gérard Lopez by možná rád Renault v Enstone opět přivítal v případě, že by zůstal podílníkem v novém týmu. Debatuje se proto o všem mezi 51 a 100 procenty pro Renault.

Právě Lopez ale upozorňuje na to, že abyste dnes bojovali vpředu, jsou potřeba peníze. Spousta peněz – asi 200 milionů euro a Ghosn není ten typ člověka, který by chtěl utrácet jen tak pro nic za nic.

Plných 50 milionů euro ale Renault ušetří tím, že zruší sérii formule Renault 3.5 nebo přesněji její podporu. Dalších 12 milionů by mohl dodat Ecclestone. Renault by mohl dostat 12 milionů jako bonus za své předešlé úspěchy. Mohl… Ecclestone to totiž chvíli potvrzuje a pak zase zpochybňuje.

Kromě toho jsou ve hře i někteří noví sponzoři.

Bernie Ecclestone v rozhovoru pro Motorsport.com potvrdil, že rozhodnutí Renaultu očekává tento týden.

Foto: Getty Images / Handout

Další článek: Massa kvůli své hlavě vidí špatně na trať

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.