Renault pracuje s pěti jmény, Kubicovým kolegou zřejmě nebude Francouz

Nový šéf týmu Eric Bouiller vybírá druhého jezdce a přiznal, že se seznam deseti kandidátů zkrátil na polovinu. Nejmenší šanci uspět má teď Francie, která si dělala naděje s Romainem Grosjeanem a Franckem Montagnym.

"Pokročili jsme, ale jsme ještě daleko od chvíle, kdy budeme moci oznámit jeho jméno," řekl Bouiller o týmovém kolegovi Roberta Kubici pro RMC.

Nový majitel týmu Renault pochází z Lucemburska, přesto Francouze zajímá, jestli bude hájit jméno jejich automobilky krajan. Podle Bouillera je to teď velmi nepravděpodobné.

Seznam kandidátů čítá už jen pět jmen a francouzské šance se výrazně zmenšily.

"Když měl seznam deset jmen, byli na něm Francouzi, na seznamu pěti jezdců už možná žádný není. Existuje několik možných scénářů, jeden z nich je francouzský. Ale dnes má zřejmě tu nejmenší šanci na realizaci," dodal Bouiller.

Prvním jezdcem týmů zůstává i po změně majitele Robert Kubica. Jeho týmového kolegu by chtěl Bouiller oznámit během dvou až tří týdnů.

Další článek: Mosley: Briatore slaví předčasně, klidně kvůli němu změníme pravidla

20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen