Renault požaduje po Heidfeldovi zlepšení, především v kvalifikacích

Šéf týmu Renault Eric Boullier není spokojený s výkony Nicka Heidfelda, jenž letos zastoupil zraněného Roberta Kubicu.
Renault požaduje po Heidfeldovi zlepšení, především v kvalifikacích

"Dobré, ale ne dost dobré," hodnotil letošní Heidfeldovy výkony Boullier pro Autosport. "Neděle jsou OK. V neděli má dobrou rychlost, velmi dobrou. Ale je zřejmé, že čím výše se kvalifikujeme, tím větší šanci máme na větší počet bodů."

Francouz ovšem přiznal, že kvalifikace jsou slabinou celého týmu. "Když jste na roštu první a třetí, není to problém. Ale když jste jedenáctí a šestnáctí, tak už to potíž je."

Šéf enstonského týmu si ale není jistý, co přesně by měl Heidfeld dělat, aby se zlepšil. "Nevím," přiznal. "Musím si s ním sednout a poznat jeho problémy, abych situaci pochopil."

"Potřebuje mít od prvního tréninku rychlost alespoň na úrovni Vitalije. Zdá se, že mu to vždy chvíli trvá. A pokud nemáte v kvalifikaci připravené auto z hlediska vyvážení a nevěříte si, tak pak nemůžete podat dobrý výkon na jedno kolo."

Další článek: Mercedes považuje prodloužení kalendáře do prosince za nepřijatelné

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.