Renault požaduje po Heidfeldovi zlepšení, především v kvalifikacích

Šéf týmu Renault Eric Boullier není spokojený s výkony Nicka Heidfelda, jenž letos zastoupil zraněného Roberta Kubicu.
Renault požaduje po Heidfeldovi zlepšení, především v kvalifikacích

"Dobré, ale ne dost dobré," hodnotil letošní Heidfeldovy výkony Boullier pro Autosport. "Neděle jsou OK. V neděli má dobrou rychlost, velmi dobrou. Ale je zřejmé, že čím výše se kvalifikujeme, tím větší šanci máme na větší počet bodů."

Francouz ovšem přiznal, že kvalifikace jsou slabinou celého týmu. "Když jste na roštu první a třetí, není to problém. Ale když jste jedenáctí a šestnáctí, tak už to potíž je."

Šéf enstonského týmu si ale není jistý, co přesně by měl Heidfeld dělat, aby se zlepšil. "Nevím," přiznal. "Musím si s ním sednout a poznat jeho problémy, abych situaci pochopil."

"Potřebuje mít od prvního tréninku rychlost alespoň na úrovni Vitalije. Zdá se, že mu to vždy chvíli trvá. A pokud nemáte v kvalifikaci připravené auto z hlediska vyvážení a nevěříte si, tak pak nemůžete podat dobrý výkon na jedno kolo."

Diskuze (76) Další článek: Mercedes považuje prodloužení kalendáře do prosince za nepřijatelné
17:05 | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".
24. října | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
24. října | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
24. října | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen