Renault považuje výfuky směrem dopředu za neúspěšný experiment

Renault nedokázal v dalším průběhu sezony navázat na dobrý začátek a dvě pódiová umístění. Originální řešení s výfuky směrovanými dopředu bylo dle technického ředitele Jamese Allisona těžké dál vyvíjet.
Renault považuje výfuky směrem dopředu za neúspěšný experiment

Renault přišel letos s originálním konceptem směrování výfuků dopředu. Řešení aplikoval na monopost R31. Zimní testy i začátek sezony byly nadějné. Na základě dalšího průběhu ročníku ale technický ředitel Renaultu James Allison považuje tento technický prvek za neúspěšný experiment.

"Považuji to za odvážný, ale v zásadě nevydařený experiment. Byli jsme jediný tým, který uplatnil rozložení výfuků dopředu, udělali jsme to s velkými nadějemi, podloženými hodnotami z testů v aerodynamickém tunelu," vysvětlil Allison.

Přestože výsledky testů, zejména v podání později zraněného Roberta Kubici, byly pozitivní, už tehdy zavládlo u Renaultu zklamání. "Od prvního testu bylo jasné, že přítlak nebyl takový, jaký jsme očekávali," řekl.

Sezona začala třetím místem Vitalije Petrova v Austrálii a stejným výsledkem Nicka Heidfelda v Malajsii. V první polovině šampionátu ještě oba dokázali dojíždět ve druhé pětce, ale ve druhé se Petrov a Bruno Senna, který nahradil Heidfelda, dohromady postrali už jen o tři devátá místa.

"Sezona, která příšla, byla pro všechny v Enstone těžká. Ukázalo se, že naše řešení, zpočátku tak slibné, se ukázalo jako velmi obtížné při vývoji a mělo několik zásadních slabin v pomalých zatáčkách," upozornil. "Těšíme se na sezonu 2012 s novými pravidly ohledně výfuků a na šanci začít s čistým stolem."

Nový začátek čeká tým také díky změně názvu na Lotus.

Další článek: Vrátí se McLaren k motorům Honda?

13:04 | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...
9. dubna | Jacques Villeneuve dnes slaví 50. narozeniny.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00