Renault potvrdil, že Vettela v Rakousku vyřadila ECU

Podle Renaultu byl na vině software standardizované elektronické řídicí jednotky (ECU), kterou dodává všem týmům McLaren.
Renault potvrdil, že Vettela v Rakousku vyřadila ECU

„Když piloti Mercedesu zmáčknou tlačítko pro předjíždění, tak jedou rychleji. Když totéž udělají naši piloti, tak zastaví“, prohlašoval Christian Horner ironicky po domácí velké ceně v Rakousku. Už krátce po závodě se ale objevily informace, že za odstoupením Vettela tentokrát Renault nemůže.

Na vině má být standardizovaná elektronická řídící jednotka (ECU), kterou všem týmům dodává McLaren a už v minulosti s ní byly občas problémy. 

„Zjistili jsme, že poté, co Vettel zmáčkl tlačítko pro předjíždění, byla vybrána mapa, která nebyla přijatá“, říká šéf traťových operací Renaultu Remi Taffin.

Tým poté informoval Ricciarda, aby tlačítko nemačkal. Renault prý provedl aktualizaci software, aby se problém neopakoval. 

Váš názor Další článek: Renault mění vedení, vrací se i Cyril Abiteboul
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22. října | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
22. října | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
22. října | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00