Renault potvrdil v roli šéfa týmu Erica Bouillera

Stáj Renault oznámila, že Eric Bouiller převezme její vedení od Boba Bella. Bouillera dosadil do čela týmu nový majitel Gérard Lopez.

"Renault je jedno z nejznámějších a nejúspěšnějších jmen v motorsportu a já se těším, že tým povedu v nové sezóně," uvedl Bouiller. "V minulosti Renault ukázal, že je jedním z top týmů formule 1 a jsem si jistý, že díky tvrdé práci a odhodlání budeme moci znovu bojovat vpředu."

Nový majitel Renaultu F1 tak potvrdil změnu, o které jsme vás informovali již v prosinci. Bob Bell u týmu zůstane na technické pozici, bude mít na starost design, výrobu a vývoj vozu, zatímco Bouiller se soustředí na sportovní a výkonnostní aspekty.

"Je stále brzy na přesné definování cílů pro rok 2010, ale mým úkolem je, aby tým znovu fungoval," uvedl Bouiller. "Má to dvě roviny. Jednou z mých priorit bude sestavit funkční a efektivní organizaci, aby se v Enstonu pracovalo v harmonii."

"Poté, co se týče výkonnosti, musíme nastavit vylepšený proces zpětné vazby. Nestane se to během dvou měsíců, to víme, půjde to postupně a jistě. Dnes máme všechny prostředky pro dosažení těchto cílů. Máme hotový rozpočet, 60 procent našeho aerodynamického tunelu bylo modernizováno a naše špičkové CFD jede naplno."

Kdo bude týmovým kolegou Roberta Kubici u Renaultu, Bouiller zatím neprozradil. Musí však být schopen bodovat a být vyrovnaným partnerem polského jezdce.

Bouiller dlouho pracoval v týmu Driot-Arnoux Motorsport (DAMS), s nímž působil v několika závodních sériích. Poté se stal výkonným ředitelem společnosti Gravity Sport Management, která je spojená s Lopezovou Genii a spravuje kariéry jezdců, jako jsou Ho-Pin Tung, Christian Vietoris nebo Adrien Tambay.

Další článek: Největší změny v oblasti techniky letos způsobil zákaz tankování v závodech