Tým Renault F1 oznámil partnerství s automobilkou Lada. Logo ruského výrobce se letos objeví na monopostech R30 a kombinéze Vitalije Petrova.
Francouzský tým tak potvrdil slova Vladimira Putina, o nichž jsme vás informovali zde. K podpisu smlouvy došlo 1. března v Moskvě.
"Jsme hrdí, že můžeme oznámit tuto novou smlouvu, která znamená další významný krok pro tým Renault a formuli 1 v Rusku," uvedl majitel stáje Gérard Lopez. "Prostřednictvím Mangrove Capital jsme v uplynulých letech aktivně investovali v Rusku a proto je nám ctí, že s naším týmem prorazilo Rusko do tohoto sportu a že budeme nositeli značky Lada na nejvyšší úrovni světového motorsportu."
Rusko čeká ve formuli 1 velká premiéra především díky Vitaliji Petrovovi, který s týmem Renault podepsal smlouvu na závodní sedačku, a stal se tak týmovým kolegou Roberta Kubici.