Renault potvrdil příchod Hülkenberga

Force India potvrdila odchod Nica Hülkenberg z týmu. Předpokládá se, že podepsal smlouvu s Renaultem.
Renault potvrdil příchod Hülkenberga

Force India v pátek dopoledne vydala prohlášení, ve kterém potvrzuje odchod německého jezdce z týmu. Renault vydal prohlášení až o několik hodin později.

Force India Nico nám bude chybět

„I když je pravda, že nám bude Nico chybět, respektujeme jeho rozhodnutí prozkoumat nové příležitosti a bylo by špatné mu stát v cestě,“ uvedl Mallya. 

„Během pěti let, co s námi strávil, se Nico stal velkým přítelem a obrovskou měrou přispěl k úspěchu týmu. Je to vynikající jezdec, který získal pro tento tým více bodů, než kdokoliv jiný. “

K Force Indii by mohl zamířit Pascal Wehrlein. Druhou sedačku u Renaultu by mohl obsadit Ocon, Palmer ale spekuluje se také o Bottasovi, který je hodně vysoko na seznamu francouzské automobilky.

Renault: Hülkenberg má víceletou smlouvu

Hülkenberg měl podepsat smlouvu na dva roky s možností prodloužit i pro rok 2019.

„Rok 2017 bude druhou sezónou od návratu skupiny Renault jako továrního týmu do F1 a dalším krokem na naší cestě,“ uvedl Jérôme Stoll.

 

Jezdec hladový po stupních vítězů

 

„Pro náš další krok potřebujeme zkušeného jezdce, který je stále hladový po stupních vítězů. Nico Hülkenberg plní tuto roli perfektně a je skvělým doplňkem k tomu, čeho chceme dosáhnout.“

Hülkenberg zmínil historii Renaultu v F1 a dodal: „Vždy bylo mým snem pracovat pro tovární tým. Nová pravidla F1 změní situaci a dají našemu týmu dobrou příležitost.“ Podle Němce bude Renault hrát v příštích letech klíčovou roli.

„Ve zbývajících závodech letošního roku udělám to nejlepší, aby Force India dosáhla čtvrtého místa v Poháru konstruktérů. Jsem rád, že mi Force India dala šanci k nové příležitosti.“

Hülkenberg měl s Force Indií smlouvu také pro příští rok. Oba týmy se tak musely dohodnout. 

Zatím bez pódia

Hülkenberg vstoupil do F1 v roce 2010 s týmem Williams, poté jezdil za Force Indii a v roce 2013 za Sauber, aby se v roce 2014 opět vrátil k Force Indii.

Hülkenberg zatím v F1 nezískal pódium. Je ale vítězem slavného závodu 24 hodin Le Mans. 

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Sainz je stejně dobrý jako Verstappen, říká Rosberg

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen