Renault posílí své týmy, inženýři se musí znovu učit věci ze školy

Přechod na přeplňované motory zvýší nároky kladené na jejich výrobce. A to jak při vývoji, tak při práci se zákaznickými týmy.
Renault posílí své týmy, inženýři se musí znovu učit věci ze školy

Atmosférické motory ve formuli 1 skončily a vrací se éra přeplňování. "Je v tom výzva," uznal šéf motorů Renault Rémi Taffin. "Naši lidé samozřejmě mají hodně zkušeností se závodními motory, ale musí se znovu naučit, jak pracovat s turbo motorem, protože pro většinu z nás je to dlouho, co jsme s nějakým pracovali, hodně se liší od atmosférických motorů."

"Samozřejmě jsme všichni inženýři a učili jsme se o těchto věcech ve škole, ale přes zimu se budeme muset ještě hodně naučit."

Nové jsou celé pohonné jednotky včetně systémů na rekuperaci energií, což si vyžádá více lidí, kteří s nimi budou pracovat.

"Jsou komplexnější, protože se toho bude dít víc. Naším plánem je zvětšit každý náš tým o jednoho dalšího člověka ve srovnání s letošním rokem. Je to dáno komplexností pohonné jednotky," dodal Taffin.

Další článek: Potenciálně největší díry jsou v pravidlech o motorech, míní Ferrari

2. března | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
2. března | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
2. března | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
2. března | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.