Renault Petrovovi prominul, s Grosjeanem počítá místo Kubici

Šéf Renaultu F1 Eric Boullier se rozpovídal o jezdcích. Na Petrova se nezlobí a řeší jezdeckou sestavu pro rok 2012. V kontaktu byl i s Räikkönenem.
Renault Petrovovi prominul, s Grosjeanem počítá místo Kubici

Petrov rozvířil jinak klidné vody nezávodního týdne, když ostře kritizoval Renault za jeho chyby. Pak se mu omluvil. "Ten rozhovor poskytl pár minut poté, co vystoupil z auta minulou neděli," vysvětloval Boullier. "Ten závod byl těžký a on byl naštvaný, že nebodoval, byl vyčerpaný. Jezdci nejsou roboti, ale lidé."

"Ten incident bereme přesně tak, jak je, tedy jako incident. Vitalij se týmu omluvil a všem zaměstnancům v Enstonu poslal e-mail. Co se nás týče, je tato záležitost uzavřena."

Hlavní starostí Renaultu na poli jezdců je teď sestava pro příští rok. Boullier chce dát šanci Kubicovi, až bude polský jezdec připravený. To ale asi nebude na začátku příští sezóny, rehabilitace po nehodě z rallye potrvá zřejmě déle. Tým čeká, až Kubica přijde a řekne, že je připraven testovat. Jeho závodní vůz by měl zatím dostat Romain Grosjean.

"Je součástí plánu," řekl Boullier o francouzském jezdci pro oficiální stránky soutěže. "Chceme ho mít ve voze, pokud se Robert nebude moci vrátit. Takže pokud se Robert nevrátí, na prvním místě seznamu kandidátů je on."

Boullier ovšem chce mít časem v týmu dvě velká jména, aby mohl bojovat s top týmy. "Ano, potřebuji dvě velká jména a cílem je je mít v roce 2014 nebo dokonce už v roce 2013. Víme, že rok 2012 bude dalším rokem přestavby týmu, takže nejsme v situaci, kdy bychom teď mohli přilákat velká jména."

"A trh s jezdci je stejně pro rok 2012 uzavřený, takže naší prioritou není mít ve voze velké jméno, ale mít rychlý vůz, který pak budeme moci dát velkému jménu, aby vyhrávalo závody. Měli bychom to udělat v tomto pořadí, a ne opačně. I když bych souhlasil s tím, že velké jméno by pomohlo vylepšit vůz, určitě."

Šéf enstonské stáje také prozradil, že letos znovu došlo ke kontaktu s Kimim Räikkönenem, ale naznačil, že od toho nelze nic dalšího očekávat.

"Co je s ním? Právě jsem vám vysvětlil, jak chceme postupovat s naší jezdeckou sestavou pro příští sezónu," reagoval na otázku týkající se finského jezdce. "Ale ano, došlo tu ke kontaktu, podívejte se na tento hovor (ukazuje telefon), byl od jeho manažera."

Diskuze (28) Další článek: Räikkönen prý chce podíl ve stáji Williams