Renault: Petrov a Heidfeld ještě nejsou na úrovni Kubici, ale budou

Zraněného Roberta Kubicu se u Renaultu snaží zastoupit Vitalij Petrov a Nick Heidfeld, ale ještě na sobě musí pracovat, aby se jim to podařilo.
Renault: Petrov a Heidfeld ještě nejsou na úrovni Kubici, ale budou

Vitalij Petrov ve své loňské debutové sezóně často chyboval a i když se letos zlepšil, ještě mu něco schází. Nick Heidfeld, jenž přišel k Renaultu jako náhrada za Kubicu, se postupně vrací do formy.

"Pro ně je důležité, aby cítili, že se můžou zlepšovat a že tým je tu pro ně, aby jim dal nástroje pro lepší výsledky," vysvětloval šéf týmu Eric Boullier Autosportu. "Takže jako tým musíme věnovat pozornost prostředí a zajistit, že jezdci budou v pozici, kdy budou moci mít lepší a lepší výsledky. Robert byl v této pozitivní fázi a s Vitalijem se nám to také podařilo."

"Ale když začínáte s nováčkem, potřebujete čas, abyste to s ním dokázali a měli výsledky. Myslím, že teď začíná mít výsledky, i když pořád také dělá chyby. Co se týče Nicka, byl jinde, takže ho musíme do této pozitivní fáze dostat zpět. A to se nestane za pár dní. Díky zkušenostem může být rychlejší než Vitalij, ale potřebujeme čas a dohnat těch zbývajících pár desetin."

Proto se nabízí otázka, jak by se asi letos Renaultu dařilo, kdyby se Kubica nezranil a mohl závodit. "Díky slovíčku ´kdyby´ bych mohl být mistrem světa... Takže o tom nechci přemýšlet," reagoval Boullier. Přiznal však, že má polský jezdec na tým pozitivní vliv i letos. "Pokaždé od něj dostáváme hezké vzkazy. Neustále posílá zprávy mně a týmu, což je evidentně povzbuzuje," dodal šéf Lotusu Renault GP.

Další článek: Ecclestone připustil změnu majitele formule 1

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.