Renault: Petrov a Heidfeld ještě nejsou na úrovni Kubici, ale budou

Zraněného Roberta Kubicu se u Renaultu snaží zastoupit Vitalij Petrov a Nick Heidfeld, ale ještě na sobě musí pracovat, aby se jim to podařilo.
Renault: Petrov a Heidfeld ještě nejsou na úrovni Kubici, ale budou

Vitalij Petrov ve své loňské debutové sezóně často chyboval a i když se letos zlepšil, ještě mu něco schází. Nick Heidfeld, jenž přišel k Renaultu jako náhrada za Kubicu, se postupně vrací do formy.

"Pro ně je důležité, aby cítili, že se můžou zlepšovat a že tým je tu pro ně, aby jim dal nástroje pro lepší výsledky," vysvětloval šéf týmu Eric Boullier Autosportu. "Takže jako tým musíme věnovat pozornost prostředí a zajistit, že jezdci budou v pozici, kdy budou moci mít lepší a lepší výsledky. Robert byl v této pozitivní fázi a s Vitalijem se nám to také podařilo."

"Ale když začínáte s nováčkem, potřebujete čas, abyste to s ním dokázali a měli výsledky. Myslím, že teď začíná mít výsledky, i když pořád také dělá chyby. Co se týče Nicka, byl jinde, takže ho musíme do této pozitivní fáze dostat zpět. A to se nestane za pár dní. Díky zkušenostem může být rychlejší než Vitalij, ale potřebujeme čas a dohnat těch zbývajících pár desetin."

Proto se nabízí otázka, jak by se asi letos Renaultu dařilo, kdyby se Kubica nezranil a mohl závodit. "Díky slovíčku ´kdyby´ bych mohl být mistrem světa... Takže o tom nechci přemýšlet," reagoval Boullier. Přiznal však, že má polský jezdec na tým pozitivní vliv i letos. "Pokaždé od něj dostáváme hezké vzkazy. Neustále posílá zprávy mně a týmu, což je evidentně povzbuzuje," dodal šéf Lotusu Renault GP.

Další článek: Ecclestone připustil změnu majitele formule 1

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen