Renault od svých juniorských pilotů čekal letos více

Šéf Akademie Renault Sport Mia Sharizman není spokojen s výkony členů juniorského programu francouzské automobilky v roce 2020.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Renault od svých juniorských pilotů čekal letos více | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Tým Renault bude od příštího roku ve formuli 1 působit pod názvem Alpine. Vedle Estebana Ocona se vrací dvojnásobný mistr světa z let 2005 a 2006 Fernando Alonso.

Renaultu se nepodařilo naplnit předsezónní cíl dostat do jedné ze sedaček ve formuli 1 pro sezónu 2021 některého z členů svého juniorského programu.

Kuan-jü Čou a Christian Lundgaard letos působili ve formuli 2. Čínský pilot skončil v celkovém hodnocení šestý a Lundgaard sedmý.

Renault chce mít v roce 2021 ve F1 mladého pilota ze svého programu, hlásil tým před letošní sezónou 

Renault chce mít v roce 2021 ve F1 mladého pilota ze svého programu, hlásil tým před letošní sezónou 

„Od Čoua a Christiana jsme ve FIA formuli 2 očekávali více a z šestého a sedmého místa v šampionátu jsme byli zklamaní, ačkoliv občasné silné výkony vedly k vítězství nebo zisku stupňů vítězů,“ řekl šéf Akademie Renault Sport Sharizan.

Více čekali u Renaultu také od druhého muže letošní sezóny Eurocupu formule Renault Hadriena Davida a Caia Colleta, který ve stejném šampionátu skončil desátý. Radost Renaultu naopak udělal nový člen Akademie Oscar Piastri. Novozélanďan letos získal titul ve FIA formuli 3.

„Oscarovo vítězství ve FIA formuli 3 bylo neuvěřitelným úspěchem, na který jsme velmi hrdí. Nicméně, Caio a Hadrien nedosáhli cíle vyhrát tituly, v průběhu sezóny jsme ale viděli v Caiovi potenciál a vývoj. Víme, že všichni jezdci mohou být lepší a jsou si vědomi, že příští rok budou muset být lepší, aby se dále posunuli v rámci Akademie. Věřím, že to dokáží.“

Čou, Lundgaard a Piastri měli v listopadu šanci v Bahrajnu testovat monopost F1 z roku 2018. Čou se zároveň spolu s Alonsem zúčastnil oficiálního testu nováčků v Abú Dhabí, ve kterém si vyzkoušel letošní vůz R.S.20.

„Rád jsem viděl, že jsme vzhledem k mnoha omezením spojených s pandemií koronaviru při přípravách mohli pro jezdce naší Akademie uspořádat testovací program F1. Čou a Christian letos těžili z průběžné přípravy na F1. Tento rok se k nim připojil Oscar, pro kterého to byla první zkušenost s vozem F1. Byla to odměna za vítězství v šampionátu FIA F3, kterou si plně zasloužil. Vedl si dobře a jsem přesvědčen, že v budoucnu bude mít Oscar více příležitostí.“

Další článek: Binotto: Leclerc nebude u Ferrari týmová jednička, Sainz s ním může bojovat

18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.
18. dubna | V Imole začalo pršet... zatím hlavně nad částí okruhu.
18. dubna | Technický ředitel AlphaTauri Egginton uvedl, že převodovka ve voze Cunody skončila na dva kusy...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen