Renault očekává problémy se spolehlivostí i v Bahrajnu

Renault bude chtít na GP Číny velmi rychle zapomenout. Technické problémy provázely jak vozy Red Bullu, tak i Toro Rosso.
Renault očekává problémy se spolehlivostí i v Bahrajnu

Ricciardo musel před závodem preventivně vyměnit motor. To znamená, že GP Číny odjel už s třetím letošním motorem. Nevíme, zda bude možné ten druhý ještě použít po případné kontrole. Hůř na tom byli ale jeho kolegové. Kvjat a Verstappen museli kvůli selhání pohonné jednotky Renault ze závodu odstoupit.

„Věděli jsme, že nad námi tohle riziko visí,“ připustil Cyril Abiteboul po závodě. „Věděli jsme, že je to naše slabá stránka, takže jsme připravili určitý plán. Musíme se ujistit, že tento plán je dostačující pro velikost problémů, které jsme dnes měli, a zda je možné je rychle vyřešit.“

„Nejsem si zcela jistý, zda by mohly být z logistického hlediska vyřešeny do Bahrajnu, ale určitě je naším cílem nemít žádné problémy se spolehlivostí v Monaku.“

„Věděli jsme, že první motor, který jsme postavili, má určité problémy se spolehlivostí. Náš plán je takový, že se chceme ujistit, že další motor, který postavíme, nebude mít absolutně žádné problémy se spolehlivostí.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Velká fotogalerie: GP Číny 2015

20:03 | Bottas už má smlouvu, Hamilton zatím ne. Brit uvedl, že není vhodná doba jednat o nové smlouvě, když spousta lidí přišla o práci.
19:57 | Max Verstappen není nadšený formátem víkendu v Imole. Dva dny místo tří mu nevadí, ale místo jednoho tréninku o 90 minutách by udělal dva po 60.
18:42 | Kvjatův defekt v Silverstonu způsobil mechanický problém, který vedl k přehřátí na vnitřní straně ráfku. Pneumatika v tomto místě pak netěsnila a došlo k selhání. V pneumatice problém nebyl.
15:35 | Karanténa Sergia Péreze skončila. Pro vstup do paddocku ale potřebuje negativní test na COVID-19. Rozhodnutí, kdo tento víkend pojede, padne večer nebo zítra ráno.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10