Renault o své letošní pohonné jednotce

Renault dnes zveřejnil informace o své pohonné jednotce pro letošní rok.
Renault o své letošní pohonné jednotce

Francouzský výrobce má jednu výhodu. Může se jen zlepšit. Horší než vloni totiž situace už snad ani být nemůže a to zejména v otázce spolehlivosti a staru do nové sezóny.

„Věděli jsme, co musíme udělat přes zimu a víme, čeho jsme dosáhli,“ řekl Cyril Abiteboul. „Věříme, že jsme dosáhli velkého pokroku ve výkonu i spolehlivosti. Nevíme, kde budou ostatní, možná jsme nevymazali všechny ztráty, ale jsme přesvědčení, že jsme ušli dlouhou cestou ke snížení deficitu z loňské sezóny.“

Pro letošní specifikaci mohli výrobci využít 32 žetonů, což představuje asi 48% pohonné jednotky. Po prosincovém rozhodnutí FIA je možné vyvíjet i v průběhu sezóny. Samozřejmě zde platí omezení v počtu pohonných jednotek – každý jezdec bude mít letos jen 4 kusy. Renault si prý ponechal jen malou část žetonů.

„Udělali jsme několik zásadních změn, abychom získali větší výkon a spolehlivost. Upgradovali jsme všechny systémy a subsystémy. Upřednostněny byly ty, které dávají nevyšší výkon,“ vysvětluje technický šéf Rob White.

Některé komponenty byly letos zmrazeny, ale celkově mají výrobci ještě poměrně volnou ruku při rozhodování, na co všechno žetony spotřebují.

„Zásadní změny zahrnují spalovací motor, turbodmychadlo a baterii. Motor má novou spalovací komoru, nový koncept výfukového systému a variabilní trubice, co povolují pravidla pro rok 2015. Kompresor je efektivnější a systémy pro rekuperaci energie jsou schopné se vyrovnat s tvrdším zacházením.“

„Nebudeme zacházet do podrobností o každé komponentě, kterou jsme změnili, ale do Melbourne přijedeme s velmi odlišným motorem ve srovnání s tím loňským,“ ujišťuje šéf traťových operací Rémi Taffin. 

Foto: Renault

Další článek: Kimi Räikkönen se stal otcem

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.