Renault o prodeji svého týmu zatím nerozhodl

Ve hře jsou dvě společnosti.
Správní rada automobilky Renault včera znovu jednala o svém týmu formule 1, ale ke konečnému rozhodnutí zatím nedospěla. Je téměř jisté, že Francouzi předají svojí stáj někomu jinému, rozhodují se mezi lucemburskou společností Genii Capital a Prodrivem Davida Richardse.

Za investiční společností Genii stojí Gérard Lopez a Eric Lux, jejichž cílem je získat majoritní podíl v týmu Renault F1. Patří jim také společnost Gravity, která působí v oblasti managementu pilotů a mimo jiné spravuje záležitosti Ho-Pin Tunga, který pro Renault testoval v Jerezu.

Podle listu Le Parisien usiluje Gravity také o Kamuje Kobajašiho, který by se tak mohl stát týmovým kolegou Roberta Kubici. Pokud by do francouzské stáje vstoupila právě Genii, zřejmě by nezměnila její jméno. Jedná se o preferované řešení ředitele automobilky Carlose Ghosna a Bernieho Ecclestona.

"Musíme tu věc s Renaultem vyřešit. Teď to právě řešíme. Jsem přesvědčený,že Renault uvidíme ve formuli 1 pod názvem Renault v příštím roce i těch dalších," naznačil nejpravděpodobnější variantu Lopezův přítel a šéf formule 1 Ecclestone pro Times.

Jiné řešení, které se v tuto chvíli jeví jako méně pravděpodobné, nabízí Renaultu David Richards s Prodrivem. Ten by Renault přebudoval na jiný tým a zřejmě by využil jméno Aston Martin. Pro Renault by to znamenalo odchod z formule 1, zůstal by jen jako dodavatel motorů. Tuto variantu údajně podporují lidé z Renaultu F1.
Další článek: Pod tlakem jsem chyboval v kvalifikacích, přiznává Button

19:40 | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00