Renault o prodeji svého týmu zatím nerozhodl

Ve hře jsou dvě společnosti.
Správní rada automobilky Renault včera znovu jednala o svém týmu formule 1, ale ke konečnému rozhodnutí zatím nedospěla. Je téměř jisté, že Francouzi předají svojí stáj někomu jinému, rozhodují se mezi lucemburskou společností Genii Capital a Prodrivem Davida Richardse.

Za investiční společností Genii stojí Gérard Lopez a Eric Lux, jejichž cílem je získat majoritní podíl v týmu Renault F1. Patří jim také společnost Gravity, která působí v oblasti managementu pilotů a mimo jiné spravuje záležitosti Ho-Pin Tunga, který pro Renault testoval v Jerezu.

Podle listu Le Parisien usiluje Gravity také o Kamuje Kobajašiho, který by se tak mohl stát týmovým kolegou Roberta Kubici. Pokud by do francouzské stáje vstoupila právě Genii, zřejmě by nezměnila její jméno. Jedná se o preferované řešení ředitele automobilky Carlose Ghosna a Bernieho Ecclestona.

"Musíme tu věc s Renaultem vyřešit. Teď to právě řešíme. Jsem přesvědčený,že Renault uvidíme ve formuli 1 pod názvem Renault v příštím roce i těch dalších," naznačil nejpravděpodobnější variantu Lopezův přítel a šéf formule 1 Ecclestone pro Times.

Jiné řešení, které se v tuto chvíli jeví jako méně pravděpodobné, nabízí Renaultu David Richards s Prodrivem. Ten by Renault přebudoval na jiný tým a zřejmě by využil jméno Aston Martin. Pro Renault by to znamenalo odchod z formule 1, zůstal by jen jako dodavatel motorů. Tuto variantu údajně podporují lidé z Renaultu F1.
Další článek: Pod tlakem jsem chyboval v kvalifikacích, přiznává Button