Renault: Nic není rozhodnuto

V posledních dnech zesílily spekulace, že Renault se již rozhodl nebo v nejbližší době rozhodne odkoupit Lotus. V Monze to ale popřel.
Renault: Nic není rozhodnuto

„Bohužel musím říct, že to, o čem se mluví, je mnohem dál, než realita,“ řekl v Monze Cyril Abiteboul.

„Nestíhám už ani sledovat zprávy. Realita je mnohem složitější. Řekli jsme, že se díváme na alternativy a to je pravda. Řekli jsme, že se díváme na dlouhodobé spojení s F1. To je pravda. Myslím, že jsme na konci cesty pouhého dodavatele motorů. I to je pravda. Vše ostatní jsou v tuto chvíli jen spekulace.“

Abiteboul nicméně potvrdil, že se Renault díval na několik týmů a Lotus vyšel jako nejlepší varianta.

„Probíhají jednání. Ve hře je i mnoho dalších faktorů, které se však ubírají správným směrem. Ale vzhledem k odhodlanosti Renaultu mluvíme o potenciálním dlouhodobém závazku a chceme se ujistit, že uděláme správné rozhodnutí. Toto rozhodnutí bude udělané na základě několika podmínek a ty postupně prověřujeme jednu po druhé. Jsem si jistý, že se ubíráme správným směrem, ale mnoho podmínek ještě bohužel nebylo splněno.“

O jaké podmínky jde, to Abiteboul neupřesnil. Mohlo by jít o otázku dluhů Lotusu, jednání s akcionáři nebo diskusi o podílu z komerčních práv – je totiž otázkou, zda by Renault dostával bonus za své předešlé úspěchy.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Hamilton nevěděl, že drží minutu ticha

18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.
18:18 | Lewis Hamilton po závodě navštívil týmového lékaře. Cítil únavu a mírné závratě.
17:54 | Kromě Bottase dostal penalizaci pět míst pro Spa také Lance Stroll.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon