Renault nepřipouští, že by Senna po Monze nezávodil

Tým Renault počítá s účastí Bruna Senna ve více než jen dvou závodech, jak doufá Nick Heidfeld, který se chce vrátit do vozu v Singapuru.
Renault nepřipouští, že by Senna po Monze nezávodil

Heidfeld musel nedobrovolně opustit kokpit před Grand Prix Belgie a přenechat ho Brunovi Sennovi. Soud totiž předběžným opatřením týmu umožnil výměnu jezdců. Německý pilot a jeho právníci se ovšem domnívají, že během dalších slyšení soud nařídí Heidfeldův návrat do vozu v Singapuru.

Šéf týmu Renault Eric Boullier ale s takovou možností nepočítá, Sennu vidí ve voze i v Grand Prix po Monze. "Další závody pro něj budou náročné, hlavně Monza, kde se jezdí bez přítlaku, což činí řízení vozu těžké," cituje Boulliera Autosport. "Ale jeho sebedůvěra je zpět na maximální úrovni, takže věřím, že to dokáže."

Bezprostředně po závodě Boullier řekl, že má ze Senny smíšené pocity, a to především kvůli nehodě v první zatáčce. Stále ale převažují ty pozitivní. "Byl jsem víc než spokojený, když jsem viděl všechny své lidi v garáži tleskat na konci druhé části kvalifikace a usmívat se po třetí části," řekl. "Stalo se to poprvé od Malajsie. Je důležité, aby vaši lidé, kteří pracují ve dne v noci, byli spokojení. To je pro mě velmi důležité, tak můžu z našich lidí dostat maximum."

K Sennovým výkonům dodal: "Jeho evidentní slabinou bylo, že od ledna málo jezdil, takže potřebuje víc času, aby si při využívání potenciálu vozu víc věřil. Jeho silnou stránkou byl klid, postupné zrychlování a dobrá spolupráce s inženýry. Bylo vidět, že si s inženýry rozumí, prostředí mu sedlo a postupoval krok za krokem."

Diskuze (88) Další článek: Ecclestone souhlasí se střídáním Belgie a Francie od roku 2013
23:58 | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00