Renault nemá v úmyslu koupit svůj tým zpět, současný stav mu vyhovuje

Tým Renault F1 je znovu na vzestupu, což dělá radost stejnojmenné francouzské automobilce, která ho loni prodala společnosti Genii. Koupit ho zpět není třeba, náklady jsou nižší a reklama lepší.
Renault nemá v úmyslu koupit svůj tým zpět, současný stav mu vyhovuje

"Nemáme v úmyslu to udělat," odpověděl generální ředitel Renaultu Patrick Pélata na otázku rádia RMC, zda automobilka převezme zpět část svého týmu. "Náklady máme nižší, jsme spokojeni s výsledky a tým se zlepšuje. Jsme tu, abychom jim pomáhali, především tím, že vyvineme dobrý motor. Současný stav nám velmi vyhovuje. Teď už jen zbývá být častěji na pódiu a občas i zvítězit."

Pro Renault je důležité, že je jeho jméno vidět v souvislosti s dobrými výsledky. Jaké jsou vlastnické struktury týmu, není podstatné. "Není důležité, kdo tým vlastní, ale že je dobře řízen," konstatoval Pélata. "Značka Renault je pořád přítomná a vyvíjíme motory. Mimochodem Red Bull má nakročeno k titulu a je vybaven motory Renault. To ukazuje, že je naše přítomnost výrazná."

Francouzi si cení především reklamy, kterou jim účast, byť nepřímá, v královně motoristického sportu přináší. "Po Olympijských hrách je formule 1 nejsledovanějším sportem na světě v televizi," připomněl Pélata. "Když se dnes Inda zeptáte, jestli zná Renault a odpoví vám, že ano, tak v 50 až 60 procentech případů to je prostřednictvím formule 1, zatímco jen v 10 až 12 procentech případů prostřednictvím Loganu, což je auto, které tam prodáváme. Auta prodáváme v Indii už tři roky, takže chápete, jaké má formule 1 dopady."

Další článek: Porsche zváží návrat do formule 1

0:37 | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00