Renault nasadí v Belgii velké úpravy. Ty už musí fungovat, říká Heidfeld

Tým Renault několik týdnů říká, že ví, proč se jeho výkonnost relativně zhoršuje. Podle Nicka Heidfelda musí toto své tvrzení dokázat zlepšením prostřednictvím velkého balíku úprav v Belgii.
Renault nasadí v Belgii velké úpravy. Ty už musí fungovat, říká Heidfeld

Po pódiích z úvodu sezóny se Renault trápí a nedaří se mu konkurovat nejrychlejším. Podle vedení týmu se na ztrátě ve vývoji podepsala květnová odstávka aerodynamického tunelu, jež byla nutná z důvodu modernizace tohoto zařízení.

Šéf týmu Eric Boullier již několikrát uvedl, že tým odhalil příčiny svých neúspěchů. Nick Heidfeld je přesvědčený, že nastal čas to dokázat, a to hned v příštím závodě, kde Renault plánuje nasadit velký balík vylepšení, který obsahuje nová křídla, podlahu a jiné díly karoserie.

"Pokud nebude fungovat, tak máme problém," řekl Heidfeld pro Autosport. "Doufejme v to nejlepší. Myslím si, že fungovat musí, protože už několik závodů říkáme, že jsme své problémy pochopili a že jdeme vpřed. Poprvé budeme mít něco skutečně velkého."

"Od chvíle, kdy jsme naše problémy objevili, jsme udělali pár malých věcí. Ale teď jsme v aerodynamickém tunelu dosáhli velkého zlepšení a není snadné dostat všechny díly na okruh. Takže Spa pro nás bude z tohoto pohledu velmi důležité, jestli jdeme správným směrem."

Součástí balíku úprav nebudou výfuky nasměrované dozadu, toto řešení potřebuje další testování.

Další článek: Ferrari: Závodní rychlost máme, teď stačí zrychlit v kvalifikacích

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen