Renault nasadí v Belgii velké úpravy. Ty už musí fungovat, říká Heidfeld

Tým Renault několik týdnů říká, že ví, proč se jeho výkonnost relativně zhoršuje. Podle Nicka Heidfelda musí toto své tvrzení dokázat zlepšením prostřednictvím velkého balíku úprav v Belgii.
Renault nasadí v Belgii velké úpravy. Ty už musí fungovat, říká Heidfeld

Po pódiích z úvodu sezóny se Renault trápí a nedaří se mu konkurovat nejrychlejším. Podle vedení týmu se na ztrátě ve vývoji podepsala květnová odstávka aerodynamického tunelu, jež byla nutná z důvodu modernizace tohoto zařízení.

Šéf týmu Eric Boullier již několikrát uvedl, že tým odhalil příčiny svých neúspěchů. Nick Heidfeld je přesvědčený, že nastal čas to dokázat, a to hned v příštím závodě, kde Renault plánuje nasadit velký balík vylepšení, který obsahuje nová křídla, podlahu a jiné díly karoserie.

"Pokud nebude fungovat, tak máme problém," řekl Heidfeld pro Autosport. "Doufejme v to nejlepší. Myslím si, že fungovat musí, protože už několik závodů říkáme, že jsme své problémy pochopili a že jdeme vpřed. Poprvé budeme mít něco skutečně velkého."

"Od chvíle, kdy jsme naše problémy objevili, jsme udělali pár malých věcí. Ale teď jsme v aerodynamickém tunelu dosáhli velkého zlepšení a není snadné dostat všechny díly na okruh. Takže Spa pro nás bude z tohoto pohledu velmi důležité, jestli jdeme správným směrem."

Součástí balíku úprav nebudou výfuky nasměrované dozadu, toto řešení potřebuje další testování.

Další článek: Ferrari: Závodní rychlost máme, teď stačí zrychlit v kvalifikacích

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
28. května | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.