Renault nabídl Red Bullu prodloužení smlouvy

Renault potvrdil, že Red Bullu nabídl prodloužení smlouvy na dodávání pohonných jednotek.
Renault nabídl Red Bullu prodloužení smlouvy

Vztah mezi Red Bullem a Renaultem se letos uklidnil, takže jejich partnerství už nevypadá jen jako provizorní řešení. Do Kanady má navíc Renault přivést velmi očekávané vylepšení své pohonné jednotky.

„Myslím, že můžeme říci, že Red Bull dostal nabídku,“ uvedl Cyril Abiteboul pro Motorsport.com. „Upřímně řečeno, kdybyste se mě zeptali vloni touto dobou, nebyl bych schopen odpovědět přesně.“

Renault se už dříve nechal slyšet, že má velký zájem na prodloužení smlouvy. Pro tovární tým je Red Bull se svým šasi jakousi referencí.

„Je více než vítáno, aby Red Bull zůstal zákazníkem. Pokud chcete být konkrétnější, je to mé přání, má touha,“ pokračuje Abiteboul.

Renault vloni dodával pohonné jednotky také Toro Rosso, které letos přešlo na rok staré pohonné jednotky Ferrari. Abiteboul nevyloučil, že by Renault mohl dodávat také Toro Rosso.

„S Toro Rosso jsme vloni neodváděli dobrou práci,“ připouští. „Takže mohu očekávat nějakou nechuť od Toro Rosso, ale byznysu jsme otevření. Dovedu si představit důvody, pro které by pro Red Bull mělo smysl, aby oba týmy měly stejný motor. Ale je to zcela jejich rozhodnutí. Pro nás to není podmínkou, ale v F1 je vše možné.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Není důvod, aby Kimi končil, nazančuje Arrivabene

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10