Renault nabídl Red Bullu prodloužení smlouvy

Renault potvrdil, že Red Bullu nabídl prodloužení smlouvy na dodávání pohonných jednotek.
Renault nabídl Red Bullu prodloužení smlouvy

Vztah mezi Red Bullem a Renaultem se letos uklidnil, takže jejich partnerství už nevypadá jen jako provizorní řešení. Do Kanady má navíc Renault přivést velmi očekávané vylepšení své pohonné jednotky.

„Myslím, že můžeme říci, že Red Bull dostal nabídku,“ uvedl Cyril Abiteboul pro Motorsport.com. „Upřímně řečeno, kdybyste se mě zeptali vloni touto dobou, nebyl bych schopen odpovědět přesně.“

Renault se už dříve nechal slyšet, že má velký zájem na prodloužení smlouvy. Pro tovární tým je Red Bull se svým šasi jakousi referencí.

„Je více než vítáno, aby Red Bull zůstal zákazníkem. Pokud chcete být konkrétnější, je to mé přání, má touha,“ pokračuje Abiteboul.

Renault vloni dodával pohonné jednotky také Toro Rosso, které letos přešlo na rok staré pohonné jednotky Ferrari. Abiteboul nevyloučil, že by Renault mohl dodávat také Toro Rosso.

„S Toro Rosso jsme vloni neodváděli dobrou práci,“ připouští. „Takže mohu očekávat nějakou nechuť od Toro Rosso, ale byznysu jsme otevření. Dovedu si představit důvody, pro které by pro Red Bull mělo smysl, aby oba týmy měly stejný motor. Ale je to zcela jejich rozhodnutí. Pro nás to není podmínkou, ale v F1 je vše možné.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Není důvod, aby Kimi končil, nazančuje Arrivabene

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.