Renault na ostatní výrobce motorů ztrácí, říká Kobajaši

Kamuj Kobajaši bez obalu zhodnotil výkonnost pohonné jednotky od Renaultu. Je si jistý, že se nevyrovná především Mercedesu.
Renault na ostatní výrobce motorů ztrácí, říká Kobajaši

Renault se v zimních testech potýkal hlavně s nespolehlivostí, ale podle japonského pilota Caterhamu má co dohánět i v oblasti výkonnosti.

"V tuto chvíli jsme rychlostně určitě moc slabí, takže jim (Renaultu) dáváme maximální prostor pro práci, poté musíme pracovat na svém voze. Takže čekáme na pohonnou jednotku," uvedl.

"Během testů se potkáváme s některými jinými vozy a jasně vidíme, že jsou vozy Mercedesu mnohem rychlejší na rovinkách, o 20 až 30 km/h, což by také znamenalo jiné brzdné body a vše, kdybychom měli pořádný výkon."

"Uvidíme, co dokážeme za ten krátký čas. V tuto chvíli určitě máme zpoždění."

Podle Kobajašiho nejenže je výkon motoru Renault nedostatečný, navíc je i špatně využitelný.

"Na straně motoru máme hodně problémů. Čekáme na něj, protože přísun výkonu je moc agresivní, což se těžko zvládá při akceleraci ze zatáček. Takže teď jsou pomalé zatáčky velmi těžké, protože nevíme, jak velkou přilnavost můžeme mít," dodal.

Další článek: Red Bull poprvé jezdil, ale o dohánění zatím hovořit nemůže

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10