Renault může s rozhodnutím o jezdecké sestavě čekat i do zimních testů

Francouzský tým má zájem o mladíky, hodlá ale ještě sledovat jejich vývoj.
Renault může s rozhodnutím o jezdecké sestavě čekat i do zimních testů

Renault se rozhodl odsunout své rozhodnutí o tom, kdo bude tvořit jeho jezdeckou sestavu pro sezónu 2017 na pozdější datum. Mezitím chce využít další čas na hodnocení mladých závodníků na aktuálním vrcholu juniorských kategorií.

Francouzská značka měla zájem o Sergia Péreze a Stoffela Vandoorna. Mexičan však zůstane u Force Indie, Belgičan se stane závodním jezdcem McLarenu. Renault, který chce mít v týmu mladé jezdce, se proto rozhodl ještě čekat.

„Nemáme žádný nejzazší termín, můžeme to klidně udělat příští rok, týden před Barcelonou,“ řekl šéf týmu Frédéric Vasseur. „Jistě, soustředíme se spíše na mladé jezdce než ty staré, protože máme středně dlouhý projekt. Chtěli bychom najít jezdce roku 2020, ne roku 2010.

A když se podíváte na juniory, každý víkend se situace hýbe a mění. Když se podíváte na ty zkušené, tam už se nic nemění, ti už svoje ukázali a vy přesně víte, čeho jsou schopni, jak jsou dobří.

Samozřejmě, jednou se budu muset rozhodnout, já vím, ale odložit to rozhodnutí nebo se vyhnout tlaku, abych se rozhodl, to je dobrá pozice.“

Jedním z hlavních kandidátů na sedačku u Renaultu je Esteban Ocon, ve hře jsou také současní piloti Kevin Magnussen a Jolyon Palmer. S místem je spojován také Carlos Sainz jr., přestože má i na příští rok smlouvu s týmem Toro Rosso.

Vasseur podotkl, že závodní jezdec by měl být schopen motivovat svůj tým a vést kupředu.

„Jezdec musí být katalyzátorem celého systému, schopen kluky motivovat,“ řekl. „Za sebou má tisícovku lidí na šasi a motoru. Pokud jezdec skrze motivaci vymáčkne z každého ještě o trochu víc, pak bude ohromně úspěšný. Čím výše se na žebříčku motorsportu posouváte, tím důležitější tahle dovednost je.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Ricciardo: Dejte Verstappenovi čas, ani já ještě nevyzrál

21:55 | V Algarve bude jediná DRS zóna. Detekční bod je 65 metrů za 14. zatáčkou a aktivační 125 metrů za 15. (poslední) zatáčkou.
19:23 | Pamatujete na Vitalije Petrova? Vrací se do formule 1... jako steward pro GP Portugalska.
18:44 | Podle BBC měl koronavirus také otec Lance Strolla Lawrence. Už je ale v pořádku a negativní.
17:12 | Szafnauer uvedl, že tým na Nürburgringu konzultoval situaci s lékařem, podle kterého test na koronavirus nebyl nutný, protože příznaky tomu nenasvědčovaly. Pár hodin po příletu domů měl Stroll test pozitivní.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 24. října 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 25. října 2020
Závod 14.10