Renault mění vedení, vrací se i Cyril Abiteboul

Výrobce pohonných jednotek mění své vedení a oznamuje jeden návrat.
Renault mění vedení, vrací se i Cyril Abiteboul

Šéf sportovní divize Renaultu Jean-Michel Jalinier končí a nahradí ho Jérome Stroll. Kromě toho se k Francouzům vrací také Cyril Abiteboul, který pro ně pracoval v letech 2001 až 2012 a naposledy působil v pozici šéfa Caterhamu. Ten byl ale prodán a do jeho čela se postaví bývalý pilot F1 Christijan Albers.

Zatím stále není jasné, jak to bude dál s pohonnými jednotkami Renault a Red Bullem. Nedávno se objevily informace, že Red Bull Renaultu pomůže, na vývoj téměř nového motoru má dohlížet i Newey a současně s tím do Viry-Chatillon zamíří i slušný balík peněz. 

Christian Horner v nedávném rozhovoru připustil, že jedním z problémů je fakt, že Renault staví motor pro čtyři týmy a snaží se zavděčit všem. Tím se liší od Ferrari nebo Mercedesu, které přece jen jeden hlavní (vlastní) tým mají. Red Bull si prý zatím minimálně do konce roku nechává otevřené veškeré možnosti. 

Váš názor Další článek: Bude formule 1 na prodej?
21. září | Hankook potvrdil, že se účastní výběrového řízení FIA na dodávání pneumatik pro F1.
20. září | Leclerc odjel na okruhu Paula Ricarda s aktuálním vozem Ferrari v rámci testů pro Pirelli 120 kol. Testoval i Bottas s Mercedesem (102 kol).
20. září | Buemi se do F1 nevrátí, zůstává ve formuli E a bude jezdit za Nissan.
19. září | Force India nasadí v Rusku do prvního tréninku Latifiho.