Renault měl v Šanghaji třetí nejlepší vůz, tvrdí Briatore

V suchém závodě se ukáže skutečná rychlost R29.
Francouzská automobilka Renault mohla po GP Číny částečně slavit, protože první dva vozy v cíli poháněly její motory. Samotný tým Renault v Šanghaji nebodoval, ale Flavio Briatore se domnívá, že měl třetí nejlepší vůz.

"Dvojité vítězství s dvěma nesprávnými vozy," vtipkoval Briatore o úspěchu Red Bullu Racing. "Jsem za Red Bull rád a jsem rád kvůli motoru, ale my jsme s Renaultem měli velkou smůlu. Protože Fernando měl velkou smůlu. Safety car nám zničil závod. Možná jsme ho zavolali do boxů moc brzy. Byla to smůla."

"A poté dostal smyk. Kdyby všechno vyšlo, patřilo by nám páté místo, za Red Bully a Brawny. Ale náš vůz je mnohem lepší. Chci ho vidět v normálních podmínkách. Vůz je mnohem konkurenceschopnější. Fernando byl v sobotu druhý a viděli jsme, že měl stejné množství paliva jako Button."

Briatore doufá, že normální počasí bude již v Bahrajnu, protože v Číně byl Renault rychlejší než McLaren, Ferrari i BMW Sauber. Další zlepšení by mělo přijít s návratem do Evropy.

"Nyní vylepšujeme vůz pro Bahrajn. Pro Fernanda a Piqueta připravujeme velké úpravy pro Monte Carlo a Barcelonu, pracujeme naplno. Jdeme správným směrem a s výkonem vozu jsem spokojený, protože jsme celý víkend byli hlavně s Fernandem vpředu. Jsem spokojený, uvidíme, co se bude dít v Bahrajnu. Chci normální závod," řekl.

Spokojen však Briatore vysloveně nebyl s výkonem Nelsona Piqueta. Brazilský jezdec několikrát chyboval a jeho šéf pro něj nenašel pochopení.

"Ježiši Kriste, to byl velmi, velmi špatný závod. Pochopím, když dostanete smyk jednou, ale tohle bylo něco jako přehlídka: čím více smyků, tím více bodů. Smyků předvedl hodně, ale žádné body nemá."

"Potřebuje normální závod. Hodně lidí dostalo smyk, nejen Nelsinho. I zkušenější jezdci, od Kubicy po Heidfelda, všichni. Alonso také. Je to jen začátek sezóny. Alespoň teď máme dobré auto," dodal Briatore.
Další článek: Brawn GP má na slíbené peníze nárok, zní od McLarenu

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00