Renault masivně investuje, letošní vývoj ale ukončil

Renault zdědil loňský vůz Lotusu a na trati se mu příliš nedaří. Po pohonné jednotce chce nyní vylepšit šasi. To už se ale bavíme o roce 2017.
Renault masivně investuje, letošní vývoj ale ukončil

Renault ukončil vývoj letošního vozu. „Tým a vůz se nevyvinuly tak, jak jsme chtěli,“ uvedl Cyril Abiteboul pro Motorsport.com.

„Důvod, proč jsme se chtěli věnovat trochu vývoji v letošním roce, ne strašně moc, ale jen trochu, bylo naučit se lepší struktuře. To je to, co jsme udělali.“

Renault v sezóně 2016

Momentálně mu patří 9. místo. Renault bodoval jen jednou a to zásluhou Magnussena v Rusku (6 bodů).

Renaultu se sice letos nedaří jako týmu, ale jeho pohonná jednotka je mnohem lepší, což dokazuje i Red Bull. Podle Abiteboula se pohonné jednotky k sobě přibližují, takže roli nyní budou hrát opět aerodynamika, mechanický grip a pneumatiky.

Francouzi nyní budou investovat do továrny, výrobny, ale také do simulátoru, aerodynamického tunelu a v letě do dostanou nový cluster CFD (počítačové simulace).

Původně pracovalo pro tým 480 zaměstnanců, nyní už se jejich počet blíží číslu 550 a cílem je mít co nejdříve 600 až 650 lidí.

„Když porovnáte situaci, jakou máme ve Viry, se situací, jakou jsme měli před 18 měsíci, je to jako den a noc,“ říká Abiteboul. Ve Viry se samozřejmě vyvíjí pohonné jednotky pro tým, Red Bull a od příštího roku znovu také pro Toro Rosso.

„Pokud budeme schopni v Enstone udělat za stejnou dobu stejný obrat, jaký jsme udělali ve Viry, tak budu já a my všichni více než šťastní.“

„Budeme se vždy snažit dostat to nejlepší z vozu při každém jednotlivém závodě. Vždy se budeme snažit mít tu nejlepší strategii a pokusit se dostat to nejlepší z našich jezdců.“

„Stále je podle mého názoru určitý prostor pro zlepšení v celé řádě oblastí a to včetně jezdců, strategie a nastavení vozu.“

„Ale pokud jde o zvyšování výkonu vozu, tak to co máme, je více méně to, co budeme mít po zbytek sezóny.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Zajímavá čísla o GP Maďarska – kdo vyhraje zde, titul nezíská

22:04 | Tak Norrisův druhý trénink neukončilo předčasně poškození podlahy (i když to měl také), ale problém s pohonnou jednotkou.
17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink Russell (54.713)
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10