Renault má v plánu zrychlit v Malajsii o několik desetin sekundy

Povzbuzen výsledkem prvního závodu nasadí Renault v Malajsii nové díly, od kterých si slibuje významné zrychlení a udržení tempa top týmů.
Renault má v plánu zrychlit v Malajsii o několik desetin sekundy

Vitalij Petrov dojel v Melbourne na stupních vítězů a Renault chce pochopitelně v takových výsledcích pokračovat. V Sepangu proto nasadí na R31 úpravy.

"Nechci být moc konkrétní, víte, jak jsou inženýři v tomhle byznysu paranoidní," řekl technický ředitel stáje James Allison. "Ale můžu zmínit, že do Malajsie přivezeme slušný balík úprav, který přinese (zrychlení) několik desetin sekundy. Změny se dotknou předního a zadního křídla a dalších dílů karoserie."

Renault chce vyvíjet vůz během sezóny alespoň stejným tempem jako loni. "Jsem přesvědčený, že dokážeme zopakovat výkon z loňského roku," řekl šéf týmu Eric Bouiller. "V roce 2010 jsme ukázali, že dokážeme vůz vyvíjet na vysoké úrovni, a nevidím důvod, proč bychom to samé neměli dokázat letos, zvlášť když jsme pracovali na vylepšení našich procesů a výrobních kapacit. V Austrálii jsme byli na dobré pozici a myslím, že budeme dál bojovat s top týmy."

Petrov dokázal v Albert Parku porazit Ferrari a bojovat s McLarenem a Red Bullem. Třetí místo bylo jeho prvním pódiem, ale samozřejmě doufá, že ne posledním. "Teď máme lepší představu o tom, jak si stojíme ve srovnání se soupeři, ale myslím, že si budeme muset počkat dalších pár závodů, než uvidíme skutečný obrázek," odhadl. "Víme, že Red Bull a McLaren jsou také velmi silní, ale snad na ně dokážeme tvrdě tlačit."

Další článek: Horner: Kdyby chtěl Hamilton k Red Bullu, nemohli bychom to ignorovat

18:07 | Norris dostal za nájezd do boxů jen napomenutí. Sportovní komisaři přihlédli k podmínkám na trati.
17:31 | Pokud se díváme správně, tak by měl Stroll i přes penalizaci zůstat 11.
17:30 | Lance Stroll dostal penalizaci 10 sekund a 2 trestné body za kolizi s Gaslym.
16:25 | Norrisovi hrozí penalizace za špatný vjezd do boxů. V 16:45 půjde kde sportovním komisařům.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod Hamilton