Renault má v plánu nasazovat nové díly v každém závodě

Když do vedení Renaultu F1 přišel Eric Bouiller, přiznal, že minulý vývoj vozu R30 neovlivní, proto se soustředí na intenzivní vývoj v průběhu sezóny. Slib zatím plní, nové díly přijdou na vůz i v Malajsii.

Úprav se R30 dočkal v Austrálii, navzdory týdenní přestávce jsou nové díly připravené pro Sepang a takto hodlá Renault pokračovat i nadále.

"Ano, v Sepangu budeme mít na voze další nové aerodynamické díly," potvrdil sportovní ředitel týmu Steve Nielsen. "A další díly přijdou v následujících závodech, takže se vůz snad bude zlepšovat každým závodem."

V Melbourne dosáhl francouzský tým na své první pódium pod novým majitelem, i když výkon vozu mohl být podle Nielsena ještě lepší, kdyby bylo příznivější počasí. "Zpětná vazba jezdců byla pozitivní, nové díly nám přinesly očekávanou výkonnost a potvrdila se čísla z továrny," řekl.

"Robert i Vitalij se domnívají, že jdeme s vozem správným směrem, i když chladnější podmínky určitě měly dopady na výkonnost vozu. Tým odvedl úžasnou práci, aby dostal na vůz tyto úpravy. Musíme zůstat soustředění, abychom mohli nasazovat nové díly v každém závodě."

Stejně jako Button v případě McLarenu přiznal také Nielsen za Renault, že australskému výsledku pomohly příznivé okolnosti. "Byl to super výsledek a abych byl upřímný, byl také neočekávaný vzhledem k tomu, jak jsme se kvalifikovali. Nemá cenu popírat, že v tom byla i trocha štěstí, ale za tento výsledek jsem po smůle z bahrajnského startu rád."

Diskuze (14) Další článek: Schumacher vidí zlepšení a důvody ke spokojenosti
13. července | Renault chystá pro Německo vylepšené přední křídlo.
11. července | Red Bull, Haas a Williams odjeli během druhého dne testů pro Pirelli v Silverstonu 257 kol.
11. července | Pro Pirelli dnes v Silverstonu testují stejně jako včera Grosjean, Kubica a Buemiho vystřídal Verstappen.
10. července | Toro Rosso stále vyšetřuje selhání zavěšení na voze B. Hartleyho v posledním tréninku.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10