Renault má v plánu nasazovat nové díly v každém závodě

Když do vedení Renaultu F1 přišel Eric Bouiller, přiznal, že minulý vývoj vozu R30 neovlivní, proto se soustředí na intenzivní vývoj v průběhu sezóny. Slib zatím plní, nové díly přijdou na vůz i v Malajsii.

Úprav se R30 dočkal v Austrálii, navzdory týdenní přestávce jsou nové díly připravené pro Sepang a takto hodlá Renault pokračovat i nadále.

"Ano, v Sepangu budeme mít na voze další nové aerodynamické díly," potvrdil sportovní ředitel týmu Steve Nielsen. "A další díly přijdou v následujících závodech, takže se vůz snad bude zlepšovat každým závodem."

V Melbourne dosáhl francouzský tým na své první pódium pod novým majitelem, i když výkon vozu mohl být podle Nielsena ještě lepší, kdyby bylo příznivější počasí. "Zpětná vazba jezdců byla pozitivní, nové díly nám přinesly očekávanou výkonnost a potvrdila se čísla z továrny," řekl.

"Robert i Vitalij se domnívají, že jdeme s vozem správným směrem, i když chladnější podmínky určitě měly dopady na výkonnost vozu. Tým odvedl úžasnou práci, aby dostal na vůz tyto úpravy. Musíme zůstat soustředění, abychom mohli nasazovat nové díly v každém závodě."

Stejně jako Button v případě McLarenu přiznal také Nielsen za Renault, že australskému výsledku pomohly příznivé okolnosti. "Byl to super výsledek a abych byl upřímný, byl také neočekávaný vzhledem k tomu, jak jsme se kvalifikovali. Nemá cenu popírat, že v tom byla i trocha štěstí, ale za tento výsledek jsem po smůle z bahrajnského startu rád."

Diskuze (14) Další článek: Schumacher vidí zlepšení a důvody ke spokojenosti
13:34 | Ferrari bude mít v Suzuce 10 sad superměkkých pneumatik. odkaz
24. září | Giovinazzi nahradí Ericssona. Zatím tedy jen pro FP1 v Soči.
21. září | Hankook potvrdil, že se účastní výběrového řízení FIA na dodávání pneumatik pro F1.

GP Ruska 2018

Pátek 28. září 2018
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 29. září 2018
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 30. září 2018
Závod 13.10