Renault má problém, Vettelovi selhala nejnovější verze alternátoru

Nespolehlivost komponent od Renaultu připravila Red Bull Racing v Monze o další cenné body, postižen byl i Lotus. Francouzi mají nad čím přemýšlet.
Renault má problém, Vettelovi selhala nejnovější verze alternátoru

Renault se dostal do velkých potíží už ve Valencii, když selhaly jeho alternátory ve vozech Sebastiana Vettela a Romaina Grosjeana, přičemž oba bojovali o přední pozice.

Tehdy přijal jistá opatření, aby problémům s přehříváním alternátoru zabránil, a začal vyvíjet novou verzi, která měla být definitivním řešením. Jenomže přesně ta se ve Vettelově monopostu v Monze dvakrát přehřála a vypověděla službu.

"Tento víkend nebyl přijatelný z pohledu výkonnosti ani spolehlivosti," sypal si popel na hlavu provozní šéf Renaultu Sport F1 Rémi Taffin. "Musíme se omluvit Red Bullu za dvě selhání v Sebastianově voze, první nastalo ve třetím volném tréninku, druhé v závodě."

"V obou případech selhal alternátor. Po problémech z Valencie jsme nasadili novou specifikaci alternátoru a věřili jsme, že tím problémy vyřešíme."

Renault zatím neví, co vedlo k přehřívání alternátoru, ale nemyslí si, že by na vině byl Red Bull. "Stále zjišťujeme, proč tu ten díl opětovně selhal, ale víme, že i když byl alternátor provozován zcela v předepsaném rozpětí, přehřál se a přerušil dodávku proudu."

"Pro nás a naše dodavatele je to priorita, tento problém musíme zcela vyřešit před Singapurem."

To ale nebylo vše, potíže způsobila komponenta od Renaultu i u Lotusu. "Nastal problém s KERS na voze Jérôma (D´Ambrosia) a to také musíme vyšetřit," dodal Taffin.

Belgičan absolvoval většinu závodu bez funkčního systému na rekuperaci kinetické energie, čímž ztrácel až půl sekundy na kolo. Vedení Lotusu je přesvědčeno, že by bez této poruchy mohl bodovat.

Další článek: Robert Kubica vyhrál rallye Ronde Gomitolo di Lana

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10